App Store Google Play

Штурм фортеці та виступи гуртів: у Дніпрі триває етноісторичний фестиваль «Самар-Дніпро-Фест»

25.08.2018 16:30
Штурм фортеці та виступи гуртів: у Дніпрі триває етноісторичний фестиваль «Самар-Дніпро-Фест»

24 серпня з нагоди Дня Незалежності України у Дніпрі розпочався традиційний III Етноісторичний фестиваль «Самар-Дніпро-Фест». Він триває на території пам’ятки історії національного значення Новобогородицька фортеця. Про це повідломляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт міськради.

Як зазначається, родзинкою свята стала реконструкція подій минулого. Цього року протягом двох днів демонструватимуть штурм козаками польської фортеці.

«Ми приїхали на фестиваль уперше, дуже вражені, все сподобалося. Бачили історичну реконструкцію штурму фортеці – це неймовірно: і костюми, і зброя, навіть історію бою розповіли. Дуже все цікаво та видовищно», – каже гостя свята Олена Величко.

Іще одна особливість фестивалю – лицарські бої. 24 серпня тут розпочався турнір середньовічного бою на Кубок Старої Самарі, який продовжкється сьогодні. У ньому взяли участь 30 бійців з Дніпра, Києва, Львова, Горішніх Плавнів, Вишгорода, Полтави, Житомира. Зброя від справжньої відрізняється лише одним – вона не нагострена. Під час перерв можна приміряти обладунки та сфотографуватися.

«До Дня Незалежності України ми організували етноісторичний фестиваль на території старовинного козацького містечка Стара Самарь, Новобогородицької фортеці, яку побудував гетьман Іван Мазепа. Це місце вже знайоме дніпрянам, бо фестиваль відбувається не вперше. Лише за півдня до нас приїхало близько 5 тисяч гостей. Основні заходи двох днів дублюються», – розповідає директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Для всіх шанувальників минувшини 25 серпня проводились піші й кінні екскурсії козацькою фортецею, річкова подорож на справжній козацькій чайці, ідентичній бойовому судну січовиків XVIII ст. Також можна було відвідати археологічні розкопки, показ колекції старовинного українського національного одягу та предметів побуту. А ще буде майстер-клас із гри на дримбі та тулумбасі.

«Ми нещодавно приїхали, вже встигли покататися на конях, подивитися на дуже цікаву реконструкцію штурму фортеці», – ділиться гостя фестивалю Ольга.

Хедлайнери музичної частини цьогорічного «Самар-Дніпро-Фесту» – українськи гурти «Скрябін» та «С.К.А.Й.». Вхід на фестиваль – безкоштовний.

Нагадаємо, що на День незалежності України Січеславщина зібрала більше тридцяти тисяч українців під вільним небом. Вже втретє в регіоні відбувся фестиваль «Вільне небо – 2018», який запам’ятається відвідувачам запальною музикою, неймовірним авіашоу, смачними стравами та першим фестивалем повітряних зміїв.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...