App Store Google Play

У Дніпрі з’явились символи, які зображують об’єднану України за допомогою емалі

24.08.2018 09:00
У Дніпрі з’явились символи, які зображують об’єднану України за допомогою емалі

У Дніпрі з’явились сакральні символи, які зображують об’єднану України. Особливість в тому, що малюнки створені за допомогою емалі. Деталі повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Музею українського живопису.

Як зазначається, у місті стартував художній проект «Дніпро єднає Україну», ініціаторами якого став Музей українського живопису за підтримки ДніпроОДА. Автори проекту «Дніпро єднає Україну»: Аліна Набока та Сергій Алієв-Ковика.

В рамках проекту представлені 12 національних сучасних та сакральних символів України та Січеславської області зокрема. Прикметно, що монументальні полотна виконані у техніці художньої емалі на мідних пластинах.

«Картини у техніці гарячої емалі — це один з найдревніших напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Талановиті фахівці в цій царині відроджують емальєрне мистецтво у Дніпрі. На базі майстерні Музею регулярно проходять симпозіуми емальєрів. Майстри з різних куточків України та Європи збираються разом аби ділитися досвідом і творити», - пояснюють автори концепції.

Крім того, у стінах Музею українського живопису діє єдиний в Україні Музей художньої емалі. Під кожним зображенням знаходиться QR- код. Якщо навести камеру мобільного телефону (смартфон) на код – людина отримує аудіо-пояснення до конкретного зображення, українською та англійською мовами. 

Полотна вміщують наступні символи: дитячий малюнок «Сьогодення та АТО», Герб на монеті Володимира Великого, писанка, Троїцький собор Новомосковська, козацькі чайки, половецька баба, козак Мамай, вишиванка, звіриний стиль скіфів – грифон, Володимир-Хреститель, народна картина «Прощання», Петриківський розпис.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...