App Store Google Play

Росія готується забруднити радіацією воду на Донбасі?

22.08.2018 14:00
Росія готується забруднити радіацією воду на Донбасі?

Від ранку росЗМД (засоби масової дезінформації) активно розганяють "новину" під заголовками "Київ готує провокацію з радіоактивними відходами на Донбасі", "ЗСУ готуються отруїти Донбас радіацією", "Хакери дізналися про плани Києва отруїти річку в Донбасі" та іншими.

Суть "новини": російським "хакерам" з якоїсь групи "Кіберберкут" нібито вдалося роздобути документи, які вказують на те, що Сили спецоперацій ЗСУ отримали контейнер із радіоактивними відходами з могильника "Вакуленчук" у Житомирській області для проведення спецоперації з отруєння водойм на окупованій частині Донбасу (передавання контейнера нібито відбулося у квітні 2018 року, звернемо увагу на дату – про це нижче). Документи додаються.

Група "Кіберберкут" відома хіба що тим, що з 2014 року посилено розганяє по росЗМД тупо і безграмотно зліплені у ФСБ фейки, спрямовані проти України. Причому саме незграбність – фірмовий знак "викривальних документів", які розганяє ця ФСБшна структура. Так вийшло і цього разу. В опублікованому "акті прийому-передання матеріалів" (відповідно до якого ССО нібито й отримали "контейнер із радіоактивними відходами") немає ні "шапки", ні настановних даних, реєстраційного номера і, зрозуміло, немає жодного натяку на те, у якому українському відомстві взагалі проходив цей "акт". Так, хтось на Луб'янці лівою ногою нашкрябав текстик "на відчепись", а російські дезінформатори і пропагандисти тепер носяться із ним, як дурень із писаною торбою. Але головне в іншому.

Ще півтора роки тому, 16 січня 2017 року (за рік і чотири місяці до дати "передання контейнера ССО"!) Державна інспекція ядерного регулювання України повідомила про завершення робіт із ліквідації могильника радіоактивних відходів "Вакуленчук". Держінспекція тоді рапортувала: у межах ліквідації могильника радіоактивні відходи було вилучено як із будівлі сховища, так і з навколишньої території. Після цього конструкції могильника було демонтовано, а його майданчик рекультивовано. Частину відпрацьованих джерел іонізувального випромінювання відвезли на зберігання в Київський міжобласний спеціальний комбінат. Тверді ДІВ у вигляді залізобетонних конструкцій сховища та зацементовані рідкі ДІВ передано на могильник "Буряківка" у Чорнобильській зоні відчуження. Тому що там СЗГ могли отримати з могильника, якого немає – одним наркоманам із "Кіберберкута" відомо. Ми могли б посміятися над цією черговою тупістю ФСБ РФ та й забути. Але ця історія змушує замислитися. Суть у тому, що, як пам'ятаємо, із весни цього року окупанти на окупованому Донбасі "працюють" на затоплення шахти "Юнком" у населеному пункті Бунге під Єнакієвим, за 43 кілометри від тимчасово окупованого Донецька (на цій шахті в 1979 році було підірвано ядерний заряд).

А зовсім нещодавно, під час засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ, міністр екології та природних ресурсів України Семерак поклав відповідальність за можливе радіоактивне забруднення водоносних шарів у регіоні через затоплення "Юнкому" на російських окупантів. Він тоді сказав: "ДНР" кілька місяців тому перестала відкачувати воду із шахти, що треба робити постійно, і "якщо рудні води піднімуться до рівня порожнини, яка утворилася унаслідок вибуху, у неї можуть потрапити радіоактивні речовини і перенестися на дві сусідні у такий самий спосіб затоплені шахти, та забруднити питну воду. Російські фахівці заперечують існування такої небезпеки, незалежних експертів не допускають".

Отже російські окупанти грають на випередження: готуючись забруднити радіацією воду на Донбасі, фейками вже сьогодні намагаються перекласти відповідальність за свої злочини на Україну.

Джерело

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...