App Store Google Play

Дніпровські археологи знайшли стародавні предмети на території Старої Самарі

22.08.2018 19:30
Дніпровські археологи знайшли стародавні предмети на території Старої Самарі

У Дніпрі тривають археологічні розкопки у Новобогородицькій фортеці, що розташовувалася на території колишнього містечка Стара Самарь. На місцях садиб археологи знайшли речі, датовані XVI-XVII століттями, серед яких: посуд, монети різних країн, ніж, кулі, хрестики, чоловічі та жіночі прикраси, кістки тварин тощо. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт міськради.

За словами кандидата історичних наук,начальника Дніпровської археологічної експедиції Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Дмитра Тесленка, знахідки свідчать, що Стара Самарь була не маленьким поселенням, а жвавим торговельним центром, який пов’язував Причорномор’я із Османською імперією та європейськими країнами.

«Загалом результати нинішніх розкопок і розкопок попередніх років допоможуть нам у подальшому реконструювати вуличну забудову старовинного містечка вже не за уривчастими документами, а за реальними археологічними даними», – сказав Дмитро Тесленко.

Зі свого боку директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк нагадав, що розкопки на території Старої Самарі тривають уже третій рік. Вони доводять, що історія Дніпра сягає не XVIII століття, а значно давнішого часу.

«Триває підготовка до створення на цій території історико-культурного та туристичного комплексу з реконструкцією поселення Стара Самарь. Саме знахідки цих розкопок допоможуть нам точніше все це зробити», – додав Дмитро Каюк.

Нагадаємо, що у старосамарській садибі, дослідження якої триває з 2000-х років, дніпровські археологи під керівництвом Дмитра Тесленка знайшли маєток заможної родини.

Нагадаємо, що протягом останніх років Стара Самарь перетворилася на справжній етно-культурний центр, де проходять різноманітні історичні фестивалі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...