App Store Google Play

Як вберегтися від сказу: порада експерта

21.08.2018 20:30
Як вберегтися від сказу: порада експерта

Сказ - небезпечна інфекційна хвороба. Єдиним заходом попередження захворювання є щеплення. Джерелом інфекції є хвора тварина. Збудник передається через слину. Тому при укусах дикими, безпритульними, свійськими тваринами слід обов’язково негайно звернутись до лікаря. Про це сьогодні, 21 серпня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" розповів представник Держспоживслужби Андрій Говтвян.

"В Україні щорічно в медичні установи після укусів тварин звертаються близько 140 тисяч чоловік, більше 60% з них призначається лікування. Орієнтовно 60% від постраждалих це діти до 15 років. У 2015 році було зареєстровано два летальних випадки від сказу, в 2016 та 2017 роках по одному випадку. У поточному році, на щастя, летальних випадків не зафіксовано", - розповів Говтян.

Проте зазначимо, що на території Дніпропетровщини випадків захворювання на сказ не було зафіксовано з 1991 року. В будь-якому випадку, після укусу тварини, негайно потрібно промити рану мильним розчином та звернутися до лікаря.

"Захворювання сказом є наслідком пізнього звертання покусаних осіб за медичною допомогою, порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації. Якщо вас вкусила тварина, і рана рвана, не намагайтеся її відразу забинтувати, адже з «витоком» крові і лімфи, вірус також виходить. Негайно звернеться в медустанову, де потерпілому нададуть кваліфіковану допомогу», - розповів Андрій Говтвян.

Андрій Говтвян підкреслив, що сказ є інфекційним захворюванням, яке передається від тварин. До поширення сказу схильні тварини, серед яких лисиці, їжачки, білки, кажани, коти, собаки.

"У хворих на сказ тварин змінюється поведінка. Дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей", - розповів експерт.

Аби не захворіти на сказ, уримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами. Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. 

Нагадаємо, за перше півріччя поточного року в Новомосковському районі зареєстрували три випадки сказу серед тварин

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...