App Store Google Play

Коли курс долара припиниться коливатися, - висновок експерта

20.08.2018 13:40
Коли курс долара припиниться коливатися, - висновок експерта

Падіння курсу гривні вдалося призупинити, наразі вартість одного долара знизилась з 28 гривень до 27,89 гривень. Про курс валют, який очікується в найближчій час повідомив президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

«На готівковому ринку України оперують спекулянти, яким вигідно, коли вартість долара постійно коливається. Наразі саме вони користуються ситуацією за рахунок різниці між купівлею та продажом долара, а також через панічні настрої населення», - зазначив Володимир Косюга.

Президент асоціації «Дніпровський банківський союз» назвав причини подорожчання долару в серпні:

  • На початку року уряд випустив велику кількість єврооблігацій, які виплачували саме у серпні. Тому в Україні скоротили золотовалютні фонди на 500 мільйонів гривень, аби виплатити валютний дохід інвесторам. Для того, щоб виплатити валюту, Мінфін скупив валюту на ринку. Ті хто мав долари, продавали їх дорожче.
  • Передчасна та непродумана лібералізація валютного законодавства, адже не вистачає запасів валютного резерву, щоб ринок формував самостійну ціну на долар.
  • Два тижні тому різко знецінилась турецька ліра на Східному ринку. Україна знаходиться в сегменті розвиваючого ринку, а також входить до Чорноморського басейну. Тож зниження ліри відобразилось на валютному стані нашої держави, адже вартість єврооблігацій Туреччини зросла.
  • Крім того, відіграли роль панічні настрої населення, через які почалася масова скупка долару.

«Рівно рік тому, 19 серпня 2017, курс долара складав 25,75 гривень. На сьогодні зростання відбулось на дві гривні. Що буде надалі – прогнозувати складно. Наразі НБУ вчергове намагається не допустити різкого падіння гривні. Для цього НБУ витратив 217 мільйонів доларів інтервенції, яка була випущена на ринок. Тобто НБУ невигідно діяти за такою стратегією», - пояснив Володимир Косюга.

Експерт додав, якщо до кінця серпня вартість долара підвищиться до 29 гривень, то можливі обмеження на зняття дострокових депозитів або ж збільшена обов’язковий продаж валютного прибутку. Таким чином, НБУ буде стримувати зростання долара.

«До президентських виборів в Україні не варто чекати приходу інвесторів, які увіллють в державу гроші. На сьогодні все ж рекомендовано зберігати гроші в іноземній валюті. До того, ж кошти краще залишити на банківському рахунку для власної безпеки», - додав Володимир Косюга.

Раніше повідомлялося, що протягом 2018 року курс долару буде нестабільним та коливатиметься від 28 до 30 грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...