App Store Google Play

Українські абітурієнти традиційно обирають не ті спеціальності, які необхідні країні

14.08.2018 17:00
Українські абітурієнти традиційно обирають не ті спеціальності, які необхідні країні

У 2018 році державне замовлення для вищих навчальних закладів становить 191 тисячу місць. Втім, наразі в Україні спостерігається перебір з фахівцями одних спеціальностей й недобір фахівців за іншими. Відповідно, значна частина випускників ВНЗ будуть змушені або шукати роботу не за спеціальністю, або отримувати другу освіту. Про це сьогодні, 14 серпня, під час прес-конференції повідомив соціолог Станіслав Жолудєв, передає Дніпроград.

Майже 79 тисяч місць державного замовлення виділено для бакалаврів, 39 тисяч для молодших спеціалістів й 62 для магістрів. Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість таких місць зменшилася приблизно на 10%. Втім, Станіслав Жолудєв зазначає, що це пов’язано зі зменшенням кількості абітурієнтів цього року.

Разом із цим, в 2018 році збільшена кількість бюджетних місць для таких спеціальностей, як вчитель, аграрій та фахівець ІТ-сфери. Проте, українські абітурієнти обирають ті професії, які вже перевантажили ринок праці. Зокрема, мова йде про філологів, менеджерів та правознавців.

«В Україні складається така ситуація, що пропозиція щодо окремих спеціальностей значно перевищує попит на них. Відповідно до цього, ті, хто йде на зазначені спеціальності, не знайдуть собі місця на ринку праці й будуть вимушені шукати роботу не за фахом або отримувати другу вищу освіту», - зазначив Жолудєв.

Окрім цього, він зауважив, що в Україні також існує проблема з професійно-технічною освітою, адже велика кількість людей мають певні стереотипи щодо цього й ігнорують відповідні навчальні заклади. Проте, наразі фахівці, які мають професійно-технічну освіту, завжди мають попит на ринку праці, а також у багатьох випадках отримують більшу заробітну плату.

Таким чином, абітруєнти мають більш широко дивится на власне майбутнє та намагатися обирати ті професії, які будуть актуальні у найближчому майбутньому.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...