App Store Google Play

Експерти застерігають дніпрян від вживання грибів

14.08.2018 13:20
Експерти застерігають дніпрян від вживання грибів

Попри попередження експертів на Дніпропетровщині та в країні в цілому продовжують реєструвати випадки отруєння грибами. Про це сьогодні, 14 серпня, розповіла Начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

За її словами найчастіше отруюються дикорослими грибами. Навіть один отруйний гриб, який потрапить до кошику і у майбутньому буде вживаний до страви, може призвести до фатальних наслідків. Найчастіше з їстівними грибами плутають бліду поганку.

За статистикою у минулому році в Україні було зафіксовано 433 випадки отруєння грибами, 35 з яких – летальні. На Дніпропетровщині за 2017-й рік було виявлено шість випадків отруєння, п’ять з яких летальні. Цього року в області був зафіксований один випадок отруєння дикорослими грибами, під час якого постраждали шестеро осіб. На даний момент всі пройшли належне лікування та одужали.

Загалом вживання грибів може бути дуже небезпечним для організму людини, особливо для дітей та літніх людей. Тому їм особливо не рекомендується вживати страви з грибами.

Зокрема, отруїтися можна навіть їстівними грибами. Так, через поганий екологічний стан гриби вбирають в себе токсичні та небезпечні речовини.

Проте, якщо все ж таки дуже кортить поласувати цим продуктом, експерти радять ні  в якому разі не купляти гриби на стихійних ринках, навіть консервовані та сушені. Краще звертатися до супермаркетів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...