App Store Google Play

Експерти застерігають дніпрян від вживання грибів

14.08.2018 13:20
Експерти застерігають дніпрян від вживання грибів

Попри попередження експертів на Дніпропетровщині та в країні в цілому продовжують реєструвати випадки отруєння грибами. Про це сьогодні, 14 серпня, розповіла Начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

За її словами найчастіше отруюються дикорослими грибами. Навіть один отруйний гриб, який потрапить до кошику і у майбутньому буде вживаний до страви, може призвести до фатальних наслідків. Найчастіше з їстівними грибами плутають бліду поганку.

За статистикою у минулому році в Україні було зафіксовано 433 випадки отруєння грибами, 35 з яких – летальні. На Дніпропетровщині за 2017-й рік було виявлено шість випадків отруєння, п’ять з яких летальні. Цього року в області був зафіксований один випадок отруєння дикорослими грибами, під час якого постраждали шестеро осіб. На даний момент всі пройшли належне лікування та одужали.

Загалом вживання грибів може бути дуже небезпечним для організму людини, особливо для дітей та літніх людей. Тому їм особливо не рекомендується вживати страви з грибами.

Зокрема, отруїтися можна навіть їстівними грибами. Так, через поганий екологічний стан гриби вбирають в себе токсичні та небезпечні речовини.

Проте, якщо все ж таки дуже кортить поласувати цим продуктом, експерти радять ні  в якому разі не купляти гриби на стихійних ринках, навіть консервовані та сушені. Краще звертатися до супермаркетів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...