App Store Google Play

Правозахисна група «СІЧ» ініціювала боротьбу проти отруєння хімікатами засуджених Ігренського виправного центру

08.08.2018 17:00
Правозахисна група «СІЧ» ініціювала боротьбу проти отруєння хімікатами засуджених Ігренського виправного центру

Фахівці ГО «Правозахисна група «СІЧ» підготували дві скарги та дві заяви проти забруднення довкілля ядохімікатами та проти порушення умов праці засуджених у Ігренському виправному центрі. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів юриста ГО «ПГ «СІЧ» Володимира Плетенко.

«Ми підготували скарги до ДФС та ГУ Держпраці, а також - дві заяви про вчинення кримінального правопорушення через забруднення земель та порушень правил охорони праці. Загалом, виявлено чимало правопорушень: адміністрація Ігренського виправного центру немає ліцензії на роботу в цеху, засуджені страждають через неналежні умови праці та скаржаться на стан здоров’я», - пояснив юрист.

Володимир Плетенко зазначив, що під час розгляду зазначеної ситуації можуть виникнути деякі проблеми, а саме:

  • Недосконалість законодавства щодо вирішення підслідності.
  • Кримінально-виконавча служба лише нещодавно отримала повноваження для розслідування злочинів в колонії. Тому можуть виникнути питання, як саме проводитиметься розслідування.
  • Кримінальний Кодекс передбачає наявність потерпілих, цим може скористатися адміністрація Ігренського виправного центру, зашкодивши ув’язненим подати скарги.
  • Потрібно провести експертизи для виявлення вмісту хімікатів.

«Через недосконалість законодавства нам доведеться збирати відомості з різних нормотворчих актів. Також будемо звертатися до Міністерств, в тому числі - до Міністерства екології для проведення досліджень та контрольних заходів, щоб подібна ситуація не повторювалась», - додала правозахисник ГО «Правозахисна група «СІЧ» Наталія Кожина.

Нагадаємо, що до Правозахисної групи «СІЧ» звернулися засуджені, які відбувають покарання в Ігренському виправному центрі №133. Вони поскаржились, що змушені переробляти каністри із залишками токсичних отрутохімікатів. Правозахисники перевірили установу та зафіксували чимало порушень, які можуть обернутися катастрофічними наслідками, як для здоров'я самих засуджених, так і мешканців довколишніх сіл. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...