App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як поласувати шаурмою та не злягти з отруєнням

08.08.2018 17:40
Дніпрянам розповіли як поласувати шаурмою та не злягти з отруєнням

На сьогоднішній день одним з найпопулярніших варіантів харчування є вулична їжа – швидко, смачно та зручно. Проте, зазвичай така їжа може бути не тільки не корисною, але й загрожувати здоров’ю людини. Про те, як не отруїтися вуличною їжею сьогодні, восьмого серпня, розповіла начальниця відділу санепідемнагляду Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Вона наголошує, що найчастіше випадки отруєння реєструють саме влітку. Зазвичай вони пов’язані з вживанням харчових продуктів у тимчасових торгівельних спорудах – кіосках. Також влітку дуже сприятливі умови для поширення та розмноження збудників кишкових інфекцій.

Служба санепідемнагляду має право без попередження, без отримання згоди здійснити перевірку такого суб’єкту господарювання.

«Коли ми проводимо епідеміологічні розслідування спалахів отруєння, ми зазначаємо, що практично усі суб’єкти господарювання, які реалізують продукти у таких об’єктах як кіоски, є незаконними, у них немає дозвільних документів, порушуються умови реалізації та приготування харчових продуктів», - зазначила Неля Полюхович.

Вона наголосила, що не можна купувати харчові продукти у тимчасових кіосках, павільйонів або навіть з рук. Найкраще звертатися до офіційних місць торгівлі, до стаціонарних об’єктів харчування. Проте, якщо все ж таки закортіло поласувати шаурмою чи подібною вуличною стравою, необхідно звертати увагу на такі елементарні речі: де миються продукти та руки реалізаторів, умови зберігання продуктів (холодильник), в якому одязі продавець, де вони беруть воду та інше. Зокрема, кожен покупець має право попросити у продавця кіоску документ реалізації потужності – це один з дозвільних документів.

Якщо людина все ж таки отруїлася вуличною їжею, їй необхідно звернутися до медичного закладу. Далі лікувально-профілактичний заклад направляє екстрене повідомлення, що є підставою для перевірки харчового закладу.

Нагадаємо, що дніпрянам розповіли як і де обрати корисні кавуни та дині.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...