App Store Google Play

Чи становить загрозу витік азотної кислоти на Дніпропетровщині, - відповідь експертів

08.08.2018 14:20
Чи становить загрозу витік азотної кислоти на Дніпропетровщині, - відповідь експертів

Експерти переконують жителів Дніпропетровщини, що ситуація з витоком азотної кислоти на території області під контролем і навколишньому середовищу нічого не загрожує. Про це сьогодні, восьмого серпня, розповіли фахівці під час прес-конференції, передає Дніпроград.

Заступник начальника ДСНС Олександр Шевченко розповів, що інформацію про інцидент рятувальники отримали вчора о другій годині дня від поліції: в трьох кілометрах від Петриківки знаходився автомобіль, з якого витікала невідома речовина. На місці події ані рятувальники, ані представники поліції не могли визначити речовину, оскільки будь-яка інформація, яка повинна була б бути вказана на транспортному засобі, була відсутня. Зокрема, водій автомобіля також був відсутній.

По прибуттю водія на місце було встановлено, що в цистернах вантажівки знаходилася азотна кислота загальною ємністю 35 тонн. В автомобілі було п’ять відсіків, один з них був несправним, через що стався витік. Об’єм одного відсіку становив вісім тонн. Водій намагався перелити залишки речовини зі зруйнованої ємкості до сусідньої секції. Загалом у навколишнє середовище потрапило три-чотири тонни азотної кислоти.

Олександр Шевченко зауважив, що можлива глибина хімічного забруднення становила близько 800 метрів, беручи до уваги те, що транспорт знаходився від населеного пункту на відстані три кілометри, жителям нічого не загрожувало.

За словами начальниці відділу санепідемнагляду Нелі Полюхович експертами було проведено аналіз негативного впливу на стан здоров’я та оточуюче середовище. За результатом аналізу атмосферного повітря перевищення складу азотовмісних речовин не зареєстровано. Зараз тривають лабораторні дослідження ґрунту та водойм.

Проте Олександр Шевченко додав, що в результаті аварії проблема може торкнутися поля соняшнику, яке знаходилось поруч. Власнику необхідно буде провести аналіз зерна на вміст небезпечних речовин, щоб воно не потрапило до вмісту харчових продуктів.

Начальник управління Укртранбезпеки розповів, що перевізником небезпечної речовини виступало товариство «Агроавтотранс» міста Дніпра. Власнику загрожує штраф та конфіскація транспортного засобу. Він додав, що водій перевозив продукт нелегально з метою наживи.

Близько дев’ятої години вечора було повністю нейтралізовано речовину за допомогою каустичної соди, гашеного вапна та піску.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...