App Store Google Play

В ОТГ на Січеславщині вперше виготовлятимуть ягідні соки та джем

07.08.2018 16:00
В ОТГ на Січеславщині вперше виготовлятимуть ягідні соки та джем

У Могилівській ОТГ підприємці створили перший на Січеславщині ягідний кооператив для виробництва та продажу партії соків та джемів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування.

У новоствореному кооперативі Могилівської ОТГ зараз працюють над створенням власного бренду та яскравого логотипу. Цього сезону спробують виробити пробну партію джемів. А ще у планах відродити старовинний ягідний фестиваль. На святі куштуватимуть різноманітні вироби з ароматних та смачних ягід, вирощених саме на Січеславській землі.   

«В середньому морозильна камера коштує 100-150 тисяч доларів, закупити таке обладнання одному підприємцю не під силу. До складу нашого кооперативу увійшли 12 підприємців, а загальна ягідна площа - 30 гектарів. В області це перше об’єднання подібного профілю, саме тому і назва його символічна - «Перший ягідний», - розповів голова кооперативу Андрій Оселедець.

На думку співробітників Центру розвитку місцевого самоврядування, кооперація дозволяє розширити ринки збуту і виходити на торговельні мережі. Завдяки об'єднанню провели повну експертизу ґрунтів, підземних водних колодязів на кожному з 12 підприємств. Компанія "Агроаналізексперт"  надала рекомендації за схемами захисту та підкормки самих рослин.

Як зазначається, громади Січеславщини почали роботу над місцевими програмами підтримки розвитку кооперативного руху. Найближчим часом планується створити ягідний кластер, куди увійдуть представники кількох громад - Могилівської, Новоолександрівської, Солонянської та Сакасаганської.

«Сільськогосподарські кооперативи – це вигідна економічна модель, вона дає додаткові робочі місця, поповнює бюджету громади, адже прибуток від доходу підприємців залишається на місцях», - вважає директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

Раніше повідомлялося, що спеціалісти ОТГ Січеславщини вчилися створювати туристичні бренди на Івано-Франківщині. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...