App Store Google Play

В ОТГ на Січеславщині вперше виготовлятимуть ягідні соки та джем

07.08.2018 16:00
В ОТГ на Січеславщині вперше виготовлятимуть ягідні соки та джем

У Могилівській ОТГ підприємці створили перший на Січеславщині ягідний кооператив для виробництва та продажу партії соків та джемів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування.

У новоствореному кооперативі Могилівської ОТГ зараз працюють над створенням власного бренду та яскравого логотипу. Цього сезону спробують виробити пробну партію джемів. А ще у планах відродити старовинний ягідний фестиваль. На святі куштуватимуть різноманітні вироби з ароматних та смачних ягід, вирощених саме на Січеславській землі.   

«В середньому морозильна камера коштує 100-150 тисяч доларів, закупити таке обладнання одному підприємцю не під силу. До складу нашого кооперативу увійшли 12 підприємців, а загальна ягідна площа - 30 гектарів. В області це перше об’єднання подібного профілю, саме тому і назва його символічна - «Перший ягідний», - розповів голова кооперативу Андрій Оселедець.

На думку співробітників Центру розвитку місцевого самоврядування, кооперація дозволяє розширити ринки збуту і виходити на торговельні мережі. Завдяки об'єднанню провели повну експертизу ґрунтів, підземних водних колодязів на кожному з 12 підприємств. Компанія "Агроаналізексперт"  надала рекомендації за схемами захисту та підкормки самих рослин.

Як зазначається, громади Січеславщини почали роботу над місцевими програмами підтримки розвитку кооперативного руху. Найближчим часом планується створити ягідний кластер, куди увійдуть представники кількох громад - Могилівської, Новоолександрівської, Солонянської та Сакасаганської.

«Сільськогосподарські кооперативи – це вигідна економічна модель, вона дає додаткові робочі місця, поповнює бюджету громади, адже прибуток від доходу підприємців залишається на місцях», - вважає директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

Раніше повідомлялося, що спеціалісти ОТГ Січеславщини вчилися створювати туристичні бренди на Івано-Франківщині. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...