App Store Google Play

В очах двоїться. Що робити з плагіатом в Україні

04.08.2018 10:30
В очах двоїться. Що робити з плагіатом в Україні

У світі багато збігів, хтось у когось часто запозичує ідеї. Варіантів безліч: від упаковки з печивом до рекламної кампанії. За інформацією з Антимонопольного комітету України, в 2016-2017 роках копіювання товарних знаків збільшилося в країні на 25%. Але, мова йде поки про алкоголь, ліки, хімію і продукти харчування. Кількість запозичених ідей в країні не реєструється.

За експертними оцінками, в період з 1993 по 2017 рік плагіат містили не менше 30% дисертацій і наукових робіт України. Володарі звань і наукових ступенів, зараз отримуючи доплати за них, обходяться державі щорічно в 4 мільярди гривень. При цьому некомерційні збитки від діяльності псевдонаукових структур ще більш руйнівні.

«За 20 з гаком років в бізнесі, будучи завжди в тренді, генеруючи і втілюючи масу нових ідей в життя, я постійно стикаюся з плагіатом. Це дуже неприємна штука. Отримання патенту або авторського права, реєстрація торгового знаку - це лише  захист свого бізнесу від "наїздів", ніж захист авторської інформації», - коментує проблему користувач Deadline.com.ua, підприємець Олена Мазура.

Найбільш відомий приклад плагіату - це історія близнюків Уінклвосс, які навчалися з Марком Цукербергом і звернулися до нього, бажаючи створити соціальну мережу Гарварду. У той час поки Марк працював над проектом, він надихнувся ідеєю Фейсбук, потім призупинив роботу, поки не створив власну платформу. Чи можна вважати успіх Facebook крадіжкою ідеї? Складно сказати, але суд виніс рішення здійснити виплату неустойки. Отримані мільйони вони пізніше інвестували в біткоіни і стали мільярдерами.

ТОП-ситуацій, від експертів Deadline, з якими може зіткнутися стандартний український підприємець:

•    Коли слухають ідею, кажуть, що ідея "так собі", а через час публікують або оголошують, видаючи за свою.
•    Коли повторюють дії - схожі заходи, акції, назви.
•    Коли в дружній бесіді дізнаються про плановане дії, і намагаються встигнути зробити її раніше вас.
•    Коли мова йде не про крадіжки авторського права або інформації, а про удар по репутації. Наприклад, для вирішення своїх питань представляються чужим ім'ям, імітують нероздільну дружбу.

У 2008 році візуальний супровід промо-кампанії "Нової газети" штрих в штрих повторював рекламу австралійської пошти, розроблену агентством M & C Saatchi з Мельбурна.

Редакція засоба масової інформації, як і будь-яка інша організація, створює певний продукт - інформацію. Тому не менш важливо навчиться створювати цікавий, корисний і унікальний контент.

«У медіа гостро стоїть питання конкуренції між платними виданнями і загальнодоступними ресурсами, і в цьому плані якісний контент без плагіату грає вирішальну роль. Маючи на увазі вітчизняний ринок, в Україні плагіат в різних формах використовують до 90% медіа, суспільство ще до кінця не усвідомило всієї небезпеки і ганебності такої форми крадіжки інтелектуальної власності », --- каже користувач ресурсу Deadline, шеф-редактор «Баланс-Агро» Сергій Наумов.

На думку експерта Deadline, майже всі редакції описують безпосередні факти настання подій, а кореспонденти друкованих видань намагаються готувати аналітичні матеріали, викликані фактом. Таким чином в друкованих виданнях частіше розглядається проблема з різних сторін і в динаміці, щоб читачеві можна було б дати практичні рекомендації з приводу ситуації, що склалася.

Спіймати не можна копіювати. Негативний тренд плагіату веде до деградації суспільства, освіти і науки, і в найближчій перспективі це може призвести до додаткового послаблення технологічної безпеки держави та зниження конкурентоспроможності економіки.

deadline

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...