App Store Google Play

На Дніпропетровщині відомий заказник віддають під кар’єр підприємцям з ОРДЛО

01.08.2018 10:20
На Дніпропетровщині відомий заказник віддають під кар’єр підприємцям з ОРДЛО

У заказнику «Балка Північна Червона», що на Дніпропетровщині, ТОВ «Кривбас цемент пром» збирається видобувати відкритим способом залізисті кварцити. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Наші Гроші.

У Кривому розі одночасно розміщені два заказника – місцевого і загальнодержавного значення. Обидва мають назву «Балка Північна Червона». У Червоній книзі Дніпропетровщини цей заказник найбільш часто згадується з-поміж інших. Разом з тим тут планується розпочати видобуток корисних копалин. Тобто, на місці двох заказників планується створення кар’єру майже 100-метрової глибини.

Згідно з даними «Реєстру оцінки впливу на довкілля», ТОВ «Кривбас цемент пром» має намір видобувати відкритим способом залізисті кварцити з родовища Червона Балка, що є складовою ділянки № 3, розташованої між шахтами ім. Леніна та ім. Першого Травня в північній частині Криворізького залізорудного басейну для отримання залізовмісної коригуючої добавки до цементу.

Підприємство створене рік тому і, за даними реєстрів, кінцевими бенефіціарами його є мешканці ОРДЛО Володимир Гвоздь (зареєстрований у місті Ровеньки  Луганської області)  і Володимир Шуршиков (Макєєвка Донецької області). До статутного фонду кожен з них вніс по 500 грн. 

В ЕПЛ зазначили, що при підготовці «Звіту з оцінки впливу на довкілля» щодо діяльності «Кривбас цемент пром» не була врахована інформація про охоронний статус цієї території. Адже розміщення природно-заповідного фонду виключає можливість проведення діяльності, яку запланувала фірма. Крім того, зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень, що були подані у встановлений законодавством строк, також переважно не враховані.

«Аналіз Звіту дозволяє зробити висновки про умисне ігнорування наявності на території планованої діяльності видів, занесених до Червоної книги України, а також двох територій природно-заповідного фонду. Зі Звіту випливає, що головну роль у умисному ігноруванні заповідного статусу території відіграли посадовці Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА», – вважають в ЕПЛ.

Так, екоДепартамент Дніпропетровської ОДА зазначив, що в Департаменті відсутня інформація про рідкісні рослини та рослини, що перебувають під загрозою зникнення, на території планованої діяльності. Водночас, як зазначають в ЕПЛ, інформація про рослинність заказника опублікована у багатьох наукових працях. На території балки трапляється 360 видів вищих рослин. Серед них 46 видів охоронних, з яких 8 видів занесені до Червоної книги України, а 28 — охороняються в області.

Зокрема, у звіті вказано, що територія родовища окислених залізистих кварцитів Червона Балка не відноситься до території та об’єктів природно-заповідного фонду, їхніх охоронних зон, земель природно-заповідного фонду України, територій та об’єктів, що мають особливу екологічну, наукову і естетичну цінність та об’єктів комплексної охорони.

ЕПЛ звернулись до Мінприроди та Дніпропетровської ОДА з вимогою забезпечити захист заказника та не надавати дозвіл на розробку кар’єру у заказниках, а також ініціювати службове розслідування у Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...