App Store Google Play

Юристи ГО «ПГ «СІЧ» надали демобілізованим бійцям покрокову інструкцію проходження МСЕК

30.07.2018 17:40
 Юристи ГО «ПГ «СІЧ» надали демобілізованим бійцям покрокову інструкцію проходження МСЕК

27 липня в Апостолово фахівці Правозахисної групи «СІЧ» провели семінар для демобілізованих бійців щодо особливостей проходження медико-соціальної експертної комісії «МСЕК» ветеранами бойових дій. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку ГО «ПГ «СІЧ» у Facebook.

Юрист Володимир Плетенко зазначив, що нерідко МСЕК безпідставно відмовляє ветерану, який втратив працездатність на війні, в отриманні позитивного висновку. Це означає, що він не зможе отримати статус інваліда війни, коли звернеться до управління соцзахисту, не отримає військової пенсії та виплат.

«Чому так відбувається? Річ у тім, що часто у висновку військової частини, можна побачити, що боєць отримав поранення, або захворювання, пов’язане «із проходженням військової служби». Однак таке формулювання не влаштовує МСЕК. Потрібно, аби було вказано, що поранення «пов’язане із захистом Батьківщини». І це стає однією з причин відмови», - пояснив Володимир Плетенко.

У таких ситуаціях правозахисники надають демобілізованим наступні поради:

Не зволікати і не відкладати питання оформлення військової інвалідності на потім. Адже буквально за рік особисті документи з військової частини буду відправлені в архів і доведеться заново шукати потрібний папірець.

Приходити до МСЕК варто з юристом або правозахисником.

«Кращий вихід – уже на першу зустріч до МСЕК прийти з правозахисником. Адже, якщо від самого початку піти неправильним шляхом, то далі буде вкрай важко отримати потрібний результат. В ідеалі – необхідно вносити уточнення до законодавства, аби уникнути розбіжностей у трактуваннях» - додав юрист.

Якщо ж МСЕК все-таки надала неправомірний висновок, його можна оскаржити у суді, - вважають правозахисники. Юристи надали бійцям покрокову інструкцію проходження МСЕК та розповіли, як діяти, коли за рішенням МСЕК знімають групу інвалідності.

Того ж дня правозахисники провели інформаційну сесію у Кривому Розі, де відповіли на найбільш актуальні питання демобілізованих бійців у Центрі зайнятості. На зустріч прийшли більше 20-ти колишніх військових. Юристи розповіли, як діяти у випадку незаконного звільнення під час військової служби, як отримати земельну ділянку, матеріальну допомогу та оздоровлення.

Нагадаємо, що фахівці громадської організації «ПГ «СІЧ» надають доступ до безоплатної правової допомоги.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...