App Store Google Play

У Дніпрі створюють мурал, присвячений дисидентові Івану Сокульському

27.07.2018 08:00
У Дніпрі створюють мурал, присвячений дисидентові Івану Сокульському

У Дніпрі в рамках проекту «Слово на стіні» створюють мурал, присвячений землякові – поету, правозахиснику-дисиденту Іванові Сокульському. Об’єкт розташований на території університету «Дніпровська політехніка». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Радіо Свобода".

За словами координаторки проекту «Слово на стіні» Анастасії Теплякової, це спільна ідея волонтерів і керівництва вишу.

«Була ідея – намалювати щось мотиваційне, щось, що б надихало студентів. Мені здається, що Сокульський, як ніхто, надихає і своєю творчістю, і своїм життям. Ескіз – за його творчістю. Це три дерева за сезонами – весна-літо, осінь і зима, образи, які часто використовуються в його творчості. І текст. Вірш, що починається рядками: «Будьте ж ви досконалі, як досконалі дерева…». Мета цього проекту загалом – поширювати українську літературу рідного краю, щоб люди знали своє коріння», – сказала Анастасія Теплякова.

До створення «слова на стіні», присвяченого Іванові Сокульському, у середу долучились студенти-іноземці, зокрема, студенти з Туреччини, які беруть участь у схожому проекті з популяризації турецької літератури в себе на батьківщині.

«Ми долучились до проекту, бо він оригінальний і цікавий. Це не просто роздавати книжки і якісь тексти, мовляв, читайте літературу, а популяризувати літературу, прикрашаючи довколишнє середовище. Це також певна місія для української літератури, бо це зараз дуже важливо для підтримки української культури», – сказали Радіо Свобода студенти Оґусхан Севім та Волкан Кансу з Туреччини.

У рамках проекту «Слово на стіні» на Дніпропетровщині й Донеччині волонтери вже створили близько десяти об’єктів, які популяризують творчість поетів та прозаїків, уродженців краю, – Олеся Гончара, Валер’яна Підмогильного, Олекси Тихого, Володимира Сіренка, Наталки Нікуліної, Ганни Світличної, Михайла Чхана, Миколи Чернявського.

За словами ініціаторів, проект, що розпочинався суто як волонтерський, наразі отримав грант від Британської ради – фарби для малювання.

Раніше повідомлялося, що активісти руху "Слово на стіні" разом із Кузнею українською інтелігенції прикрасили вхід до гуртожитку №2 Дніпровського національного університету портретом молодого письменника Олеся Гончара.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...