App Store Google Play

У Дніпрі створюють мурал, присвячений дисидентові Івану Сокульському

27.07.2018 08:00
У Дніпрі створюють мурал, присвячений дисидентові Івану Сокульському

У Дніпрі в рамках проекту «Слово на стіні» створюють мурал, присвячений землякові – поету, правозахиснику-дисиденту Іванові Сокульському. Об’єкт розташований на території університету «Дніпровська політехніка». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Радіо Свобода".

За словами координаторки проекту «Слово на стіні» Анастасії Теплякової, це спільна ідея волонтерів і керівництва вишу.

«Була ідея – намалювати щось мотиваційне, щось, що б надихало студентів. Мені здається, що Сокульський, як ніхто, надихає і своєю творчістю, і своїм життям. Ескіз – за його творчістю. Це три дерева за сезонами – весна-літо, осінь і зима, образи, які часто використовуються в його творчості. І текст. Вірш, що починається рядками: «Будьте ж ви досконалі, як досконалі дерева…». Мета цього проекту загалом – поширювати українську літературу рідного краю, щоб люди знали своє коріння», – сказала Анастасія Теплякова.

До створення «слова на стіні», присвяченого Іванові Сокульському, у середу долучились студенти-іноземці, зокрема, студенти з Туреччини, які беруть участь у схожому проекті з популяризації турецької літератури в себе на батьківщині.

«Ми долучились до проекту, бо він оригінальний і цікавий. Це не просто роздавати книжки і якісь тексти, мовляв, читайте літературу, а популяризувати літературу, прикрашаючи довколишнє середовище. Це також певна місія для української літератури, бо це зараз дуже важливо для підтримки української культури», – сказали Радіо Свобода студенти Оґусхан Севім та Волкан Кансу з Туреччини.

У рамках проекту «Слово на стіні» на Дніпропетровщині й Донеччині волонтери вже створили близько десяти об’єктів, які популяризують творчість поетів та прозаїків, уродженців краю, – Олеся Гончара, Валер’яна Підмогильного, Олекси Тихого, Володимира Сіренка, Наталки Нікуліної, Ганни Світличної, Михайла Чхана, Миколи Чернявського.

За словами ініціаторів, проект, що розпочинався суто як волонтерський, наразі отримав грант від Британської ради – фарби для малювання.

Раніше повідомлялося, що активісти руху "Слово на стіні" разом із Кузнею українською інтелігенції прикрасили вхід до гуртожитку №2 Дніпровського національного університету портретом молодого письменника Олеся Гончара.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...