App Store Google Play

Свободу полоненим: дніпровські правозахисники зібрали підписи на підтримку заручниіків РФ

25.07.2018 20:00
Свободу полоненим: дніпровські правозахисники зібрали підписи на підтримку заручниіків РФ

В рамках Всеукраїнської акції «Свободу полоненим», яка проходила з 7 по 14 липня були зібрані підписи на підтримку заручників Кремля. Військовослужбовці, священики, родичі заручників та всі небайдужі жителі Дніпра долучилися до ініціативи правозахисників та провели мітинг. Про результати акції повідомляє кореспондент Дніпрограда з посиланням на організаторів.

Керівник ГО "Спільнота активної молоді - САМ" Владислав Мельничук розповів, що за підсумком у Дніпрі вдалося зібрати близько півтисячі підписів. У інших населених пунктах Січеславської області збір підписів триває.

«У Дніпрі відбувся великий мітинг, який засвідчив, що тема надання свободи полоненим – важлива для суспільства. Тому після мітингу був організований намет, до якого могли підійти мешканці міста, поставити підпис та підтримати звернення. Приємно, що значна частина перехожих максимально долучались до акції, яка тривала кілька тижнів. Результатом є те, що дніпряни розуміють важливість питання звільнення полонених та політично репресованих», - зазначив Владислав Мельничук.

Зібрані підписи на підтримку полонених організатори передали до Адміністрації Президента України з вимогою вжити усіх заходів для звільнення усіх заручників, які перебувають у неволі на окупованих територіях та громадян України, які стали політичними в’язнями Кремля. ГО "Правозахисна група "СІЧ" стала співорганізатором акції «Свободу полоненим».

З 2014 року фахівці організації надають безкоштовну правову допомогу колишнім заручникам, учасникам бойових дій на Сході та членам їхніх родин. Юристи задокументували понад 100 фактів перебування в полоні як цивільних осіб, так і військових. Також правозахисники направили до ЄСПЛ скарги стосовно компенсації заручникам за той час, який вони перебували у полоні.

«Важливим залишається питання розшуку зниклих безвісти, адже рідні чекають на звістку про те, що сталося з їхніми близькими – чи вони загинули, чи перебувають в полоні або ж взагалі вивезені за межі України. Для родин це - страшна ситуація. Окрім того, ми вимагаємо прийняття Законопроекту про соціальний захист колишніх заручників та розширення дії постанови Кабміну про виплату матеріальної допомоги військовополоненим, які були звільнені в грудні 2017 року. Мета – поширити цю постанову на всіх військовослужбовців, які перебували в полоні», - пояснила правозахисниця ГО "Правозахисна група "СІЧ" Наталія Кожина.

Крім того, після збору підписів представники ГО "Правозахисна група "СІЧ" направляють звернення до всіх народних депутатів України, аби привернути їхню увагу до проблеми звільнення полонених та розшуків зниклих безвісти. Зокрема,звернення уже підтримав народний депутат України Андрій Денисенко.

«Всі, хто підтримали акцію «Свободу полоненим» показали, що не повинно бути забутих на війні і полонених у наш час. В нашій акції взяли участь матері хлопців, які потрапили до полону. Вони важко переживають цю ситуацію, тому важливо, щоб все більше людей звертали увагу на цю проблему», - додала керівник ГО "Берегиня" Алла Макух.

Нагадаємо, у полоні бойовиків лишаються 113 заручників, близько 500 рахуються зниклими безвісти, ще понад 70 політв’язнів, громадян України, перебуваються у застінках Кремля.

Раніше повідомлялося, що 10 липня у Дніпрі містяни провели мітинг "Свободу полоненим".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...