App Store Google Play

Понад місяць без води: мешканці військових містечок мітингують під ДніпроОДА за гідні умови життя

25.07.2018 17:40
Понад місяць без води: мешканці військових містечок мітингують під ДніпроОДА за гідні умови життя

"Воду народу", "Військові хочуть пити", "Обіцянками не помиєшся" - з такими гаслами сьогодні, 25 липня, вийшли на акцію протесту мешканці військових містечок Гвардійське та Черкаське, які вже місяць потерпають без води. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Півсотні мешканців селищ  Гвардійське та Черкаське вийшли під стіни ДніпроОДА аби привернути увагу до критичної ситуації з водою, яка склалася у їхніх населених пунктах. Якщо раніше, через несправний водогін, містяни мали обмежену подачу води - за графіком по пару годин на добу, то вже сьогодні минув місяць, як військові та їх сім'ї не мають жодного доступу до питної води.

"Води немає через постійні пориви Перещепинського водопроводу. Він в жалюгідному стані. Труби навіть відремонтувати неможливо, тому що від будь-якого втручання вони просто розпадаються, дірки латають дерев'яними кілками. Капітального ремонту від влади домагаємося вже не перший рік. 48 кілометрів траси повинні були зробити за 2016 - 2017 рік, гроші на це спрямовували усі селища. Проте досі цього не зроблено. Окрім відсутності води, ми маємо проблеми з опаленням та каналізацією - стоками заповнені всі підвали і колодязі", - розповів містянин Леонід Пекарський. 

Мітингарі переконані, критична ситуація із водою створена штучно і має політичне підґрунтя. Відтак, депутат Гвардійської селищної ради Юрій Вацлавів розповів, що народний депутат, колишній регіонал Вадим Нестеренко вже протягом декількох років блокує створення Черкаської громади, всіляко гальмуючи проведення перших виборів депутатів ОТГ.

"Коли ми вирішили об'єднатися, то пан Нестеренко із своїми поплічниками почали лякати людей. Мовляв, якщо не підете в Новомосковську ОТГ, ми вас не пустимо до районної лікарні і до всіх інших соціальних сфер. Вимкнення води - один із тих способів тиску на громаду. Саме за його ініціативи робиться ліквідація та банкрутство комунального підприємства "Новомосковський райводоканал", який поставляє питну воду до наших населених пунктів", - пояснив Вацлавів.

Люди зазначають, що Вадим Нестеренко переслідуючи власну вигоду, задля збагачення, нехтує інтересами людей, зокрема військових, і робить їх життя нестерпним.

"Нестеренко має велику кількість землі в нашій області. І він має мрію – зробити маленьке царство, повернути нас у феодальний лад.  Спочатку він запропонував об’єднати усі прилеглі території – це 66 населених пунктів і царювати у цій громаді. Аби всі податки і все фінансування йшли до нього в кишеню. Але ми не хочемо об'єднуватися за планом Вадима Нестеренка. Ми маємо ресурси, які належать громаді, і люди хочуть їх освоїти і жити в нормальних умовах – мати воду, опалення, каналізацію, дороги. Тим пак ці ресурси завойовуються кров’ю військових. Це наші принципові рішення", - розповів Юрій Вацлавів.

Зазначимо, що 95% населення військових містечок смт Черкаське та Гвардійське пов'язані зі службою в ЗСУ - це колишні та чинні військові, діти та сім’ї бійців. Критичну ситуацію із водопостачанням прокоментував народний депутат Андрій Денисенко.

"В тилу нашої армії неприємна й скандальна ситуація. Місця розташування 25 та 93 бригад Черкаське та Гвардійське понад місяць знаходяться без води. Поодинокі машини МНС з технічною водою проблеми не вирішують. Люди переконані, що ця проблема має політичне підгрунтя, пов‘язуючи її з народним депутатом Нестеренком, який, на їхню думку, мститься за небажання мешканців цих селищ приєднуватися до патронованої ним Новомосковської ОТГ. А я тут бачу відвертий підрив національної безпеки з боку ахметівського ДТЕКу, який відключив водопостачальне підприємство за борги", - переконаний народний депутат Андрій Денисенко.

Мешканці Черкаського та Гвардійського  сподіваються, що представники влади звернуть увагу на їх проблему та якнайшвидше знайдуть для неї вирішення. Інакше – родини військових готові до радикальних дій.

«Військовими маніпулювати не варто», - попереджають мітингарі.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...