App Store Google Play

Понад місяць без води: мешканці військових містечок мітингують під ДніпроОДА за гідні умови життя

25.07.2018 17:40
Понад місяць без води: мешканці військових містечок мітингують під ДніпроОДА за гідні умови життя

"Воду народу", "Військові хочуть пити", "Обіцянками не помиєшся" - з такими гаслами сьогодні, 25 липня, вийшли на акцію протесту мешканці військових містечок Гвардійське та Черкаське, які вже місяць потерпають без води. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Півсотні мешканців селищ  Гвардійське та Черкаське вийшли під стіни ДніпроОДА аби привернути увагу до критичної ситуації з водою, яка склалася у їхніх населених пунктах. Якщо раніше, через несправний водогін, містяни мали обмежену подачу води - за графіком по пару годин на добу, то вже сьогодні минув місяць, як військові та їх сім'ї не мають жодного доступу до питної води.

"Води немає через постійні пориви Перещепинського водопроводу. Він в жалюгідному стані. Труби навіть відремонтувати неможливо, тому що від будь-якого втручання вони просто розпадаються, дірки латають дерев'яними кілками. Капітального ремонту від влади домагаємося вже не перший рік. 48 кілометрів траси повинні були зробити за 2016 - 2017 рік, гроші на це спрямовували усі селища. Проте досі цього не зроблено. Окрім відсутності води, ми маємо проблеми з опаленням та каналізацією - стоками заповнені всі підвали і колодязі", - розповів містянин Леонід Пекарський. 

Мітингарі переконані, критична ситуація із водою створена штучно і має політичне підґрунтя. Відтак, депутат Гвардійської селищної ради Юрій Вацлавів розповів, що народний депутат, колишній регіонал Вадим Нестеренко вже протягом декількох років блокує створення Черкаської громади, всіляко гальмуючи проведення перших виборів депутатів ОТГ.

"Коли ми вирішили об'єднатися, то пан Нестеренко із своїми поплічниками почали лякати людей. Мовляв, якщо не підете в Новомосковську ОТГ, ми вас не пустимо до районної лікарні і до всіх інших соціальних сфер. Вимкнення води - один із тих способів тиску на громаду. Саме за його ініціативи робиться ліквідація та банкрутство комунального підприємства "Новомосковський райводоканал", який поставляє питну воду до наших населених пунктів", - пояснив Вацлавів.

Люди зазначають, що Вадим Нестеренко переслідуючи власну вигоду, задля збагачення, нехтує інтересами людей, зокрема військових, і робить їх життя нестерпним.

"Нестеренко має велику кількість землі в нашій області. І він має мрію – зробити маленьке царство, повернути нас у феодальний лад.  Спочатку він запропонував об’єднати усі прилеглі території – це 66 населених пунктів і царювати у цій громаді. Аби всі податки і все фінансування йшли до нього в кишеню. Але ми не хочемо об'єднуватися за планом Вадима Нестеренка. Ми маємо ресурси, які належать громаді, і люди хочуть їх освоїти і жити в нормальних умовах – мати воду, опалення, каналізацію, дороги. Тим пак ці ресурси завойовуються кров’ю військових. Це наші принципові рішення", - розповів Юрій Вацлавів.

Зазначимо, що 95% населення військових містечок смт Черкаське та Гвардійське пов'язані зі службою в ЗСУ - це колишні та чинні військові, діти та сім’ї бійців. Критичну ситуацію із водопостачанням прокоментував народний депутат Андрій Денисенко.

"В тилу нашої армії неприємна й скандальна ситуація. Місця розташування 25 та 93 бригад Черкаське та Гвардійське понад місяць знаходяться без води. Поодинокі машини МНС з технічною водою проблеми не вирішують. Люди переконані, що ця проблема має політичне підгрунтя, пов‘язуючи її з народним депутатом Нестеренком, який, на їхню думку, мститься за небажання мешканців цих селищ приєднуватися до патронованої ним Новомосковської ОТГ. А я тут бачу відвертий підрив національної безпеки з боку ахметівського ДТЕКу, який відключив водопостачальне підприємство за борги", - переконаний народний депутат Андрій Денисенко.

Мешканці Черкаського та Гвардійського  сподіваються, що представники влади звернуть увагу на їх проблему та якнайшвидше знайдуть для неї вирішення. Інакше – родини військових готові до радикальних дій.

«Військовими маніпулювати не варто», - попереджають мітингарі.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...