Нещодавно у Дніпрі були помічені хижі медузи, що обурило мешканців міста. Проте сьогодні, 25 липня, професор Роман Новицький запевнив дніпрян, що медузи є нормальним явищем в Україні ще з 70-х років. Про це повідомляє Дніпроград зі слів експерта.
Професор Новицький зазначив, що прісноводні медузи мешкають у річці Дніпро, її притоках та їнших водоймах України вже кілька десятків років. Так, вперше цей вид був зафіксований ще наприкінці 70-х у водоймі-охолоджувачі Чорнобильської АЕС. Фактично з 80-х років їх почали помічати у Дніпрі поблизу Дніпропетровська та у водах Кам’янського водосховища.
«Цей вид медузи називається Краспедакуста – це інвазійний вид, тобто чужак. Вважається, що її завезли до Європи ще у 1880-х роках. Максимальний розмір цієї медузи сягає до трьох сантиметрів, тому коли люди кажуть, що бачили медузу розміром 5-7 сантиметрів – то в страху очі великі», - запевняє Роман Новицький, - «Для людей вона не є небезпечною, проте її вважають хижою, оскільки вона живиться зоопланктоном».
За словами професора єдина шкода, яку може причинити прісноводна медуза людині, це небезпека для рибного господарства. Цей вид медуз може виїдати у великій кількості зоопланктон, яким живляться деякі види риб.
Роман Новицький зауважив, що прісноводні медузи з’являються у водоймах тільки при температурі +26 градусів. Живуть медузи у двох стадіях – поліпи (стадія очікування підвищення температура) та стадія росту. Фактично вони живуть приблизно 2-3 тижні, проте вони розмножуються надзвичайно швидко.
Експерт наголосив, що поява медуз та інших нетипових видів у наших широтах зумовлена зміною клімату.
Раніше зазначалося, що Дніпро населяють травоїдні піранії і риби-мутанти.
Автор: Ольга АНДРОСОВА