App Store Google Play

Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

23.07.2018 17:20
Як поласувати дикорослими грибами і вберегтися від отруєння, - експерт

Дощова погода посеред літа на Дніпропетровщині сприяє ранньому початку сезону збирання грибів, що традиційно супроводжується почастішанням випадків отруєння дикорослими грибами. Про це сьогодні, 23 липня, розповіла Начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Вона наголосила, що через достатньо розвинуту важку промисловість, що властива Дніпропетровщині, збирання дикорослих грибів не рекомендується взагалі.

За статистикою у 2016-му році в області було зареєстровано 9 випадків отруєння, за яких постраждали 14 осіб, у 2017-му – чотири випадки, постраждали шість осіб, п’ятеро загинули. Неля Полюхович зазначила, що випадки реєструються у містах Дніпро та Марганець і у Новомосковському районі.

«У червні поточного року зареєстрований один випадок отруєння грибами, за яким постраждали шість осіб, у тому числі двоє дітей. На щастя, усі постраждалі виписалися з лікувального закладу з одужанням», - розповіла експерт.

Вона зауважила, що попри всю обізнаність та попередження грибників, продовжують реєструвати випадки отруєння грибами.

«На сьогоднішній день не рекомендують вживати саме дикорослі гриби, адже одного отруйного гриба достатньо, щоб перетворити усю страву на отруту», - зазначила Неля Полюхович.

Вона додала, що першими ознаками отруєння є запаморочення, нудота, втрата свідомості. При даних симптомах необхідно звертатися за медичною допомогою та повідомляти медиків про те, що пацієнт вживав страву з грибами, це надасть медикам можливість вчасно розпочати лікувальні заходи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...