App Store Google Play

Міськрада Дніпра профінансує профтехосвіту лише в межах потреби власних комунальних підприємств

20.07.2018 12:40
Міськрада Дніпра профінансує профтехосвіту лише в межах потреби власних комунальних підприємств

Міська рада сформувала замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах Дніпра. З 13-ти ПТУ замовлення від мерії отримали тільки п'ять. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Газета. dp.ua".

У Дніпрі - 13 ПТУ, в ході реформи децентралізації всі вони з 2016 року опинилися в зоні відповідальності і в управлінні міста. І фінансуватися училища стали з міського, а не з державного бюджету, як це було раніше. Міська влада виявилася не готовою до такої тяжкої відповідальності. Керівник департаменту соціальної політики Едуард Підлубний пояснив, як саме відбувалося формування замовлення на підготовку кадрів.

"Усі департаменти мерії склали доповідні записки і вказали, в яких фахівцях потребують і самі департаменти, і підлеглі їм комунальні підприємства. Конкретна кількість конкретних спеціальностей. Ми побачили реальну картину і сформували замовлення для училищ. За навчання в ПТУ необхідних місту фахівців ми готові платити гроші з бюджету. Місто сформувало свої обсяги. В цілому ми готові оплатити навчання 1065 учнів", - розповів Підлубний.

У департаменті освіти ДніпроОДА позиції міськради Дніпра, м'яко кажучи, дуже здивувалися.

"Формує регіональне замовлення департамент освіти облдержадміністрації. Повноваження міста полягають в тому, що воно погоджується або не погоджується з регіональним замовленням. Якщо місто не згодне, то дає пояснення, з чим і чому. У квітні ми відправили лист з обсягами регіонального замовлення. І ось тільки нещодавно отримали відповідь, яка нас вразила. Замість того щоб відповісти, чи згоден або не згоден з обсягами, місто надіслало нам свою пропозицію. Ми вивчили її і направили в мерію лист, в якому пояснили, що колеги порушують Конституцію України, яка гарантує безкоштовне отримання першої професії. Ми повинні надати людині можливість здобути освіту. І якщо у нас 300 випускників шкіл захочуть навчитися на перукаря, ми повинні надати їм таку можливість. Механізму, щоб змусити місто погодитися з обсягами, у нас немає. При цьому пройшла децентралізація, на місцеві бюджети були передані великі обсяги фінансування",  - розповідає заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Антон Демура.

Прийом учнів на навчання в ПТУ зараз йде повним ходом, адже за законодавством, училища не мають права відмовити жодній дитині у прийомі документів. Але чим може закінчитися ця ситуація з ПТУ і школярами Дніпра, прогнозувати ніхто не береться.

"Ми сподіваємося, що питання буде врегульовано і ПТУ будуть працювати. Якщо ні - то через три-п'ять років ПТУ в Дніпрі не буде взагалі. Штати викладачів розраховані під контингент учнів. Якщо зменшується кількість дітей, потрібно скорочувати співробітників. Як це зробити? Щоб скоротити працівника, його потрібно за три місяці до звільнення повідомити. А педагоги зараз у відпустці, звільнити їх неможливо. Але якщо не вирішиться питання, фінансування не буде! Ось в такій ми ситуації опинилися. Сподіваємося, що в мерії все ж розберуться до кінця в питанні і ми продовжимо працювати", - зазначив директор профтехучилища.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина переспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальник...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...
Це вже третє лише за цей рік, який тільки що розпочався! А скільки було отруєнь в минулому році, ми вже всі збилися із рахунку…Нагадаю, що в січні 2019 року в 25-й школі Дніпра отруїлися 70 діт...