App Store Google Play

Дніпрян запрошують на перший фестиваль з нагоди 1030-річчя Хрещення Руси-України

18.07.2018 15:40
Дніпрян запрошують на перший фестиваль з нагоди 1030-річчя Хрещення Руси-України

У Дніпрі з нагоди 1030-річного ювілею Хрещення Руси-України на території етнопарку Стара Самарь відбудеться святковий фестиваль. Про родзинки відзначення повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів – духовенства Дніпропетровської єпархії УПЦ КП.

Протоієрей, голова капеланського відділу Дніпропетровської єпархії УПЦ КП Дмитро Поворотний пояснив, що фестиваль відбудеться у День Хрещення Руси-України – 28 липня. Початок: о 10:00. Всі відвідувачі можуть взяти участь в урочистому молебні, який проведуть священники Дніпропетровської єпархії УПЦ КП.

«Духівники та науковці розкажуть про значення прийняття християнства та історію цієї події. Після цього будуть виступати духовні та творчі колективи Дніпра. Протягом дня на відвідувачів чекає святкова програма, зокрема реконструкція процесу Хрещення та майстер-класи», - наголосив Дмитро Поворотний.

Крім того, протоієрей та секретар Дніпропетровської єпархії УПЦ КП Віталій Лопушанський пояснив, що протягом десяти років відбуваються традиційні паломницькі поїздки до Києва.

Так, 28 липня у Києві відбудеться літургія, яку очолить Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет разом з єпископатом та духовенством УПЦ КП. Після цього відбудеться хресний з Володимирського кафедрального собору до пам'ятника князю Володимиру на Володимирській гірці.

«Цього року відбудеться особлива молитва за створення в Україні єдиної помісної Української Православної Церкви. Тому ми організували виїзд вірян Дніпра та області до Києва», - акцентував Віталій Лопушанський.

До того ж, за бажанням віруючих відбудеться екскурсія до визначних християнських святинь.

«Ми на порозі великого державного та, насамперед, церковного свята –1030-річчя Хрещення Руси-України. Відзначати таку дату дуже важливо, адже це показує нашу спадковість. Тож ми наголошуємо, що Дніпро – це наш Йордан. Також символічно, що це державне свято, яке в унісон можуть відсвяткувати всі жителі країни», - зазначив керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ КП єпископ Симеон.

Духовенство Дніпропетровської єпархії УПЦ запрошують усіх українських вірян та патріотів Дніпра долучитися до хресного ходу та підтримати національну помісну автокефальну церкву.

Раніше повідомлялося, що організатори молебню просять усіх охочих зголоситися до 23 липня та подати заявку в церковну лавку Дніпровської єпархії УПЦ КП, за телефоном: 068 467 93 28 або на сторінці Facebook.

Нагадаємо, що народний депутат з Дніпра Андрій Денисенко закликав свідомих українців, у тому числі дніпрян, мешканців Січеславського краю на спільний молебінь за автокефалію у День Хрещення Руси-України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...
Це вже третє лише за цей рік, який тільки що розпочався! А скільки було отруєнь в минулому році, ми вже всі збилися із рахунку…Нагадаю, що в січні 2019 року в 25-й школі Дніпра отруїлися 70 діт...