App Store Google Play

У Дніпрі стартувала третя хвиля подачі проектів до зміненого бюджету участі

16.07.2018 15:20
У Дніпрі стартувала третя хвиля подачі проектів до зміненого бюджету участі

Відсьогодні, 16 липня, у Дніпрі стартував третій етап подачі проектів до бюджету участі. Цього разу дніпрян чекають зміни, адже нові положення стосуються як авторів, так і всіх, хто планує проголосувати за проекти. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з приміщення Дніпровської міської ради.

«У Дніпрі вже відбулися два етапи бюджету участі, обидва рази з бюджету міськради було виділено по 16 мільйонів гривень для реалізації проектів жителів міста. Втретє у нас буде можливість реалізувати проекти, які пропонують та за які голосують мешканці», - розповіла виконувачка обов’язки заступника міського голови Яніка Мерило,

Голова експертної комісії з партиципаторного бюджетування Олександр Купрієнко повідомив про зміни до бюджету участі. Нові положення мають ліквідувати всі проблеми які виникали на попередніх етапах. Отже, серед базових змін містяться наступні положення:

  • Цього року голосування відбуватиметься в електронному вигляді, адже в попередні роки були випадки фальсифікацій з паперовими анкетами для голосування. Тепер в усіх терміналах ПриватБанку кожен бажаючий зможе проголосувати за проекти бюджету участі. Крім того, зберігаються традиційні способи голосування з використанням BankID, а електронно-цифрового підпису. 
  • Відтепер розширюються можливості експертної ради. Йдеться про окремий розділ етики бюджету участі. В ньому повідомляються правила поведінки авторів та всіх, хто голосуватиме за проекти. Експертна комісія розглядатиме скарги та реагуватиме на них. До того ж, наразі запровадили список «чорних» авторів, до якого потраплять всі, хто порушуватиме кодекс бюджету участі. В такому разі автор блокуватиметься на рік, позбавляючись права брати участь у бюджеті участі.
  • Подані проекти порівну розділятимуться на два види – муніципальні та гуманітарні. В кожному розділі можна проголосувати за один великий та один малий проект. Тож один мешканець Дніпра може проголосувати за чотири проекти.

«Для допомоги авторам з поданням та реалізацією проектів функціонують школи авторів, в яких навчають проектному менеджменту. Всі автори дізнаються: як формулювати мету та ідею проекту, як правильно заповнити заявку та порахувати бюджет проекту тощо. Школи проходитимуть двічі на тиждень, зареєструватися зможуть всі бажаючі. Також за заявкою мешканців лектори школи проведуть виїзне заняття в районах Дніпра», - зазначила заступник директора департаменту з питань енергоефективних технологій та ініціатив Ольга Сіножатська.

За повідомленням, всі бажаючі мешканці Дніпра можуть подавати свої проекти до 10 серпня. Після цього відбудеться оцінка проектів та голосування. Голосувати

Планується, що цьогоріч на проекти бюджету участі мерія Дніпра виділить не менше, ніж в попередні роки - близько 16 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що навколо бюджету участі декілька разів були скандали щодо фальсифікацій.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровській міській раді відбулася зустріч між представниками міської влади та учасниками Бюджету участі, під час якої учасники обговорювали можливі поправки до Положення про партиципаторне бюджетуванняаби зробити проект прозорим та чесним.

У попередньому етапі бюджету участі великі проекти-переможці отримали по 600 тисяч гривень. Малі - по 200 тисяч. У результаті із 258 ініціатив перемогли 64. Із них 15 проектів у категорії комунального господарства, у категоріях благоустрій та спорт втілять по 11 ініціатив, освіта та культура - по 9, ще шість - енергозбереження, і по одному проекту у номінаціях - безпека, соцзахист та навколишнє середовище.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...