App Store Google Play

Дніпрян інформують про перебіг судової реформи в Україні

10.07.2018 13:40
Дніпрян інформують про перебіг судової реформи в Україні

Дніпрян продовжують інформувати про перебіг подій та головні аспекти судових реформ в Україні. Сьогодні, десятого липня, місцеві експерти розповіли про те як зараз формуються окружні суди, що таке адвокатська монополія та як в Україні проходить призначення суддів. Про це повідомляє Дніпроград зі слів Голови правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслава Жолудєва, адвокатів Євгенія Большакова та Олени Доненко.

Як зазначив Станіслав Жолудєв кампанія з інформування громадян про головні аспекти судових реформ в Україні триває майже півтора роки. Метою проекту є донести містянам інформацію про перебіг подій даної реформи.

Євгеній Большаков розповів про важливу складову реформи – тепер у президента та парламенту фактично відсутнє право призначати та звільняти суддів.

«Раніше не було відкритих конкурсів щодо призначення суддів, що зараз проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. В подальшому кандидатури суддів затверджуються на засіданнях Вищої ради правосуддя. Проте, право стосовно підписання указів про призначення суддів залишається за президентом», - зауважив адвокат.

За його словами цікавим аспектом реформи також є ситуація з місцевими загальними судами: звичайні районні, міськрайонні та міські суди зараз об’єднують в окружні.

«Деякі об’єднання вже викликають запитання. Наприклад, у нашому регіоні формують дуже цікавий окружний суд, що буде складатися з Жовтневого районного суду міста Дніпро та Солонянського районного суду», - розповів Євгеній Большаков.

Він додав, що раніше діяли чотири дистанційні ланки судів (першої інстанції, апеляційні, касаційні-спеціалізовані суди та Верховний суд України), відтепер ланка касаційних-спеціалізованих судів ліквідована, що має вплинути позитивно на судочинство та скоротити терміни розгляду справ.

Олена Доненко звернула увагу на таку новелу судової реформи як поступовий перехід до адвокатської монополії.

«Ще наприкінці серпня 2016-го року, коли набрала чинності судова реформа і були внесені зміни до Конституції України, почався поступовий перехід до так званої адвокатської монополії, який мав досить лояльний перехідний період та займав досить багато часу. Тут слід зазначити, що напевно Україна є єдиною країною в світі, де адвокатська монополія прописана у конституції», - зазначила вона.

З наступного року вже у всіх судах може представляти інтереси інших осіб лише люди з адвокатським свідоцтвом. Що стосується пересічних громадян, кардинальних змін немає: як і до реформи так і зараз окремий громадянин має право на самопредставництво.

Євген Большаков підбив підсумок, що судова реформа України у результаті має позитивний вплив, проте оцінити її якість поки що неможливо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...