App Store Google Play

Вони потребують нашої підтримки: дніпряни виходять на мітинг "Свободу - полоненим"

09.07.2018 14:40
Вони потребують нашої підтримки: дніпряни виходять на мітинг "Свободу - полоненим"

Завтра, 10 липня о 17:00 на проспекті Поля, 2В (біля парку ракет) відбудеться мітинг "Свободу - полоненим". До акції запрошують долучитися усіх небайдужих містян, передає Дніпроград. 

На сьогодні в полоні бойовиків на окупованих територіях залишається 113 заручників, понад 300 військових та цивільних вважаються зниклими безвісти, понад 70 політв'язнів - громадян України, незаконно утримуються за гратами в Росії, 3028 військових перебували в полоні з 2014 по 2018 рік. 

"Це наслідки гібридної війни Росії проти України. Держава повинна вживати всіх заходів задля повернення бійців додому, а також повинна дати гарантії соціального захисту після звільнення. За чотири роки ця проблема, на жаль, не вирішена. Відповідно до норм Женевської конвенції про поводження з військовополоненими - заборонено насилля над життям та особистістю бійців, катування приниження гідності, покарання без попереднього вироку суду. Проте це все відбувається. І російські найманці не те, що про норми міжнародного права забули, вони взагалі не знають, що таке мораль та людяність", - зазначила правозахисник ГО "Правозахисна група "СІЧ" Наталя Кожина.

Аби привернути увагу до наявного питання дніпряни виходять на мітинг "Свободу - полоненим". Учасники акції вимагають звільнити всіх громадян України, незаконно позбавлених волі на тимчасово окупованих територіях України та території РФ та включити до порядку денного ВРУ і негайно розглянути законопроект про реабілітацію колишніх полонених.

"Запрошуємо всіх небайдужих дніпровців приєднатися до мітингу. Ми не маємо права забувати про тих, хто ціною власного життя, пішов боронити країну та потрапив у полон. Досі у полоні залишаються хлопці, які потрапили до рук ворогів після Іловайська. Ми маємо довести, що в  Україні - немає забутих бійців", - зазначила керівник ГО "Берегиня" Алла Макух.

33-річний колишній полонений Михайло Нігматуллін у полон бойовиків потрапив у січні 2015 року у Горлівці під час виконання завдання. За півроку перебування в руках сепаратистів пережив моральні знущання і катування, йому навіть винесли «смертний вирок», але не стратили.

"Тортури, фізичні знущання та приниження у полоні - звичайна справа. Це було жахливо. Але окремої уваги бойовики приділяють моральному тиску. У полоні нас весь час переконували, що в Україні про нас забули, ми нікому не потрібні, і нас вже давно поховали. Тому я йду на мітинг, аби сказати, що це неправда. Підтримати побратимів, які перебувають у полоні", - зазначив Михайло Нігматуллін.

В рамках акції відбудеться показ документального фільму "Полонені". Подібні мітинги відбудуться в Одесі, Львові, Харкові, Кропивницькому, Сумах, Чернігові та Києві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...