App Store Google Play

На Січеславщині стартував перший Міжнародний водний форум "Борисфен-2018"

06.07.2018 11:40
На Січеславщині стартував перший Міжнародний водний форум "Борисфен-2018"

З кожним роком стан головної артерії України - річки Дніпро, погіршується. Причиною цього є ряд проблем: забруднення водойм викидами з підприємств, надмірне використання природних ресурсів, замулення та заростання водойм. Сьогодні, 6 липня, на Січеславщині стартував перший Міжнародний водний форум ,,Борисфен-2018", під час якого провідні екологи та галузеві фахівці не тільки України, а й закордону вирішуватимуть чи не найбільше екологічне питання нашої Держави. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення Форуму - селища Піщанка. 

У Дніпро щорічно 10 тисяч підприємств скидає понад 10 куб км стічних вод, з яких 0,15 без будь-якої очистки. Вода Дніпра забруднена отруйними хімічними речовинами: сполуками важких і радіоактивних металів.  Найбільша річка країни має усі шанси перетворитися на суцільне болото. Гордість і символ України Дніпро цвіте, міліє, заростає та гниє. Вже зараз ріка втрачає здатність самоочищуватися і це може мати незворотні наслідки. Тож питання збереження річки сьогодні стало пріоритетним для Дніпропетровської обласної ради. 

"Головна мета Форуму "Борисфен-2018" - розробити план реальних дій порятунку річки Дніпро, збереження та захисту водного середовища на національному рівні. Адже 70% нашої країни залежить від екосистеми Дніпра. І вже зараз необхідно приділити проблемі критичну увагу, інакше в найближчий час ми матимемо реальну незворотну негативну перспективу. Зокрема, за відсутності системних підходів ми просто втратимо одну з головних водних артерій країни. Питання екології річки Дніпро має стояти чи не на першому місці. Сьогодні ми закладаємо перший камінь, який, переконаний, стане рушійною силою у вирішенні цієї нагальної проблеми", - наголосив ініціатор форуму, заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус. 

У заході беруть участь керівники органів місцевого самоврядування та водоканалів України, голови ОТГ, науковці та представники комерційних організацій. Відтак депутат обласної ради, голова комісії з питань екології та енергозбереження Анатолій Івахно вважає, що результатом критичного стану річки Дніпро є безвідповідальне ставлення до природних ресурсів.

"В країні повністю відсутній будь-який контроль влади чи правоохоронних органів за екологічною ситуацією. Єдиний дієвий механізм - громадськість. На сьогодні органи місцевого самоврядування  досі не мають достатньо повноважень, аби впливати на екологічну політику, зокрема, у питаннях притягнення до відповідальності порушників екологічних норм. Наш регіон - найбільш промислово навантажений регіон, а рівень забруднення навколишнього середовища - один із найвищих в Україні. Саме тому проблема екології є надзвичайно актуальною і пріоритетною", - наголосив Анатолій Івахно.

Програма форуму передбачає проведення конференції, дискусійної панелі та виставки сучасних технологій у галузі водопровідно-каналізаційного господарства та відновлюваної енергетики. За підсумками Форуму буде ухвалено резолюцію до керівництва держави з відповідними вимогами та пропозиціями збереження екосистеми річки Дніпро.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...