App Store Google Play

Німецькі музейники розповіли колегам з Дніпра, як працювати з незручною спадщиною

05.07.2018 12:40
Німецькі музейники розповіли колегам з Дніпра, як працювати з незручною спадщиною

Сьогодні, 5 липня, німецькі працівники музеїв розповіли колегам з Дніпра та області про нові підходи до колишніх комуністичних місць та об'єктів на прикладі Німеччини. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - історичного музею імені Яворницького.

Куратор колекцій та архівів у Фундації «Берлінський мур» Манфред Віхман прочитав лекцію про роботу з «незручною спадщиною» - пам’ятками, які залишилися від комуністичного режиму.

Манфред Віхман працював у Єврейському музеї Берліну, він займав посаду заступника голови архіву. За цей час він опублікував низку статей і був куратором різноманітних виставок, зокрема, присвячених німецько-єврейському спортивному руху та життю євреїв у Німеччині у 1933 році. З 2012 року завідує колекціями та архівами у Фундації «Берлінський мур».

«Складна спадщина - саме так можна назвати споруди, які виникли в колишній Німецький Демократичній Республіці (НДР) в період між закінченням Другої світової війни та до повалення Берлінської стіни. Наприклад, пам'ятник Леніну збудували в НДР в 1970, однак вже у 1991 році було прийнято рішення знести постамент. Його розібрали більше ніж на 100 шматочків. Однак при цьому не відбулося публічного повалення пам’ятника, також не залучалась медійна увага», - розповів фахівець.

В основній частині лекції йшлося про зміну ставлення політиків та громадян Німеччини до комуністичних меморіалів. З часом виникали суперечливі погляди до монументів, споруд та пам'ятних знаків.

Нагадаємо, що третього липня у Дніпрі стартувала п’ятиденна тренінгова програма «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій». В рамках якої пройшла лекція в історичному музеї Яворницького.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...
Це вже третє лише за цей рік, який тільки що розпочався! А скільки було отруєнь в минулому році, ми вже всі збилися із рахунку…Нагадаю, що в січні 2019 року в 25-й школі Дніпра отруїлися 70 діт...