App Store Google Play

У Дніпрі пройшов прес-сніданок щодо судової реформи в Україні

03.07.2018 14:20
У Дніпрі пройшов прес-сніданок щодо судової реформи в Україні

Сьогодні, 3 червня, у рамках просвітницької кампанії щодо інформування містян про основні аспекти судової реформи в ІА "Дніпро-Мост" пройшов тематичний прес-сніданок. Під час заходу юристи та адвокати поспілкувалися із журналістами щодо результатів однієї з наймасштабніших реформ в державі та обговорили питання популяризації обізнаності містян у цій темі, передає Дніпроград.

«Наші прес-сніданки проходять в рамках інформаційної кампанії, яку Комітет виборців України проводить у всіх регіонах України. Це ще один акорд в загальнонаціональному проекті, присвяченому інформуванню громадян про хід судової реформи. Після майже півторарічного періоду проведення різних заходів, в тому числі громадських слухань, експертних опитувань та фокус-групових досліджень ми перейшли до поширення інформаційно-просвітницьких матеріалів. Для цього ми запрошуємо авторитетних фахівців, які мають безпосереднє відношення до судової системи», - зазначив Голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв.

Він розповів, що реформування судової влади почалося з 2 червня 2016 року, коли Верховна Рада прийняла зміни до Конституції в частині правосуддя і новий Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Сама ж реформа дала свій старт з 30 вересня 2016 року.

"Судова реформа введена з метою спрощення судової системи і судочинства з одночасним кадровим перезавантаженням, а також антикорупційного контролю і дієвої відповідальності суддів. Найголовніша мета реформи це відновлення довіри суспільства до судової влади і спрощення судової системи для громадян. Ключове місце в судовій реформі займає реформування найвищого судового органу, який змінить, окрім своєї назви, ще й структуру, повноваження, кількісний та якісний склад. На базі Верховного Суду України створюється новий Верховний Суд, що діятиме у складі Великої палати та 4-х касаційних судів. Складатиметься Верховний Суд із 200 суддів, 21 з яких працюватимуть у Великій палаті", - розповів Жолудєв.

Цікавим нововведенням виглядає створення у системі судоустрою 2-х вищих спеціалізованих судів – Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Вищого антикорупційного суду, які розглядатимуть окремі категорії справ як суди першої інстанції. Такі суди, на думку ініціаторів їх створення, нададуть змогу швидко та оперативно розглядати відповідні спори висококваліфікованими суддями відповідної спеціалізації.

"Однією з новацій судової реформи стало створення Громадської ради доброчесності як органу, покликаного сприяти Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності. На перший погляд видається, що такий орган сформований для здійснення громадського контролю за проведенням кваліфікаційного оцінювання суддів, оскільки складається з представників правозахисних громадських об'єднань, науковців-правників, адвокатів та журналістів", - зазначив експерт.

Окрім прес-сніданків активісти проводять ряд заходів в усіх областях України і наразі переходять до безпосередньої роботи з населенням - розповсюдженню інформаційних матеріалів та спілкування з громадянами, для яких суд та його реформа є далекими речами. Окрім "польової роботи" активісти також планують проводити зустрічі із фахівцями судової гілки влади та експертами, які зможуть ознайомити журналістів з практичними аспектами реформи в Дніпрі та Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...