App Store Google Play

Хто і навіщо продає Парк Ракет?

29.06.2018 21:30
Хто і навіщо продає Парк Ракет?

Марення Чарівника Смарагдового міста

Останнім часом, інформаційно-виставковий центр Mediaprostir, який розмістився у Парку Ракет і де я працюю, опинився в центрі уваги незрозумілих журналістів. Спочатку колишній журналіст, а нині мер Дніпра Борис Філатов заволав на своєму фейсбуці про нібито крадіжку Парку Ракет. Після цього в гру включилася фейковий блогер олеся качко, яка вигадала «новину» про продаж ракет із Парку. Тепер, на основі цих публікацій у нас уже кілька днів тиняються «журналісти» із «Стоп корупції».

Я спочатку не реагував на опуси мера всія фейсбуку – чекав коли ж він сповістить про зухвалість космічних масштабів, - «крадіжку» Парку ракет «мародерами під червоно-чорними прапорами» компетентні органи, а не своїх фейсбук-прихожан. Не дочекався. Марення Чарівника Смарагдового міста слугували лише приводом для подальших інсинуацій для олесь качок та журналістів, які тупо відпрацьовують замовлення. Бо придратися ні до чого, а правда, як завжди, надто банальна. По-перше, зазначу, що у Парку ракет НЕ БУЛО ніякого музею ракетобудування. Так, його помпезно відкрили як «музей» у жовтні 2013-го року тодішні віце-прем’єр Олександр Вілкул та голова облради Євген Удод, який дав драпака у Польщу після розслідувань його діяльності. «Музей» відразу після відкриття…закрили, бо тут не розмістили жодного експонату, окрім трьох ракет, що стоять ззовні - ось і весь «музей». А надалі голова облРади та губернатор звозили у приміщення Парку Ракет бюджетників та тітушню для Антимайдану.

А коли споруду взяла на баланс обласна рада, то виявилося, що у «музеї», вартість якого склала 1 мільйон 750 тисяч доларів, немає…не те, що експонатів, а й адекватного даху, меблів і…гідроізоляції. Тому під час кожного дощу у бетонну космічну коробку стікала цілком земна вода із усього проспекту Поля і за пару років, які споруда простояла без діла, приміщення «музею» набули невимовного аромату запліснявілої сирості. От саме цей запах і був єдиним враженням, які отримали би відвідувачі «музею ракетобудування». Чомусь по-космічному феєричне профітькання Вілкулом та Удодом майже двох мільйонів доларів на запліснявіле бетонне ніщо не стало приводом для розслідування ні журналістів, ні вжаленого «справедливістю» Філатова.

Що зараз у Парку ракет?

Наразі Парк Ракет перебуває на балансі обласної Ради, а точніше – КП «Агенція з управління проектами». Цієї весни після необхідних поліпшень (проведення гідроізоляції, банального ремонту стін, які були вкриті лише штукатуркою) приміщення взяла в оренду ГО «Інфопростір», до якої належу і я. Тут же знаходиться і офіс самого балансоутримувача – КП «АУП». У свою чергу «Інфопростір» відкрила тут громадський інформаційно-виставковий центр «Mediaprostir», який використовує як майданчик для своєї діяльності та активної діяльності інших громадських організацій. За цей час тут відбулося уже кілька десятків найрізноманітніших заходів, - тренінги для асоціації ветеранів-підприємців та для громадських активістів «Як відкрити місцеву владу» (від ГО «Місто змін», ГО «Інститут реформ та інновацій» та ГО «Платформа місцевої ініціативи»), кілька концертів, просвітницьких лекцій, публічних переглядів фільмів, наукових семінарів, презентацій правозахисних ініціатив та економічних та політичних прогнозів – з ними ви можете ознайомитися на сайті «Mediaprostir». А просто  у ці дні тут проходять тренінги із електронної безпеки для працівників ЦНАПів регіону, асоціація представників ЖБК та ОСББ проводить навчальні семінари «Школа управдома», а сьогодні обласна адміністрація відкриває тут дитячий архітектурний конкурс «ARCHIKIDZ!».

Більш того – уявіть собі, ці заходи відбувалися БЕЗКОШТОВНО! Тобто, «Mediaprostir» позиціонує себе як відкритий майданчик для розвитку здорових громадських ініціатив, не лише ГО «Інфопростір», а й для інших організацій та формувань. «Інфопростір» НЕ ПРИВАТИЗУВАЛА це приміщення, ми сплачуємо оренду. І це не пільгова 1 гривня на рік, що вибивають для «своїх» «організацій» деякі посадовці, а близько 40 тисяч гривен на місяць. Платежі «білі» і проходять через облРаду.

Оскільки причепитися до нас немає за що, то запрацював зливний бачок, - спочатку на OLX з’являється анонімна об’ява про продаж ракети із Парку, яка повисіла на сайті кілька годин і послужила приводом для публікації «журналіста»  ̶Ф̶ь̶о̶л̶к̶і̶ш̶е̶р̶ ̶Б̶е̶о̶б̶а̶х̶т̶е̶р̶ Олесі Качко, - вівці ботоферми Вілкула, яка працює уже і на Філатова. При цьому агітпроп мовчить, про те, що кількатонні ракети знаходяться у власності Південмашу та обласної ради і ніхто впринципі не може їх продати. Ще й через OLX! Коли цей недолугий пшик не викликав реакції, під спорудою почали шниряти «журналісти» «Стоп корупції», що помічені у «мочилові» політичних недругів Філатова. Чомусь усіх цих розслідувачів не цікавить як казнокради Вілкул та Удод спорудили голе бетонне ніщо, відправивши у космос 1,75 мільйона доларів, а от взята в офіційну оренду споруда їх цікавить?

Мер інформаційних «операцій»

Звідки ж у Філатова така гостра цікавість до споруди, яка належить не ввіреному йому місту, а обласній раді? Чому його не турбує, наприклад, цілком приватний, ̶а̶в̶т̶о̶с̶м̶і̶т̶н̶и̶к̶ автовокзал, чи лежанка бомжів на привокзальній площі, а саме Парк Ракет?

А причина лише одна, - членом ГО «Інфопростір» є народний депутат Андрій Денисенко. Нинішній опонент мера. Андрій Денисенко не використовува ні ГО «Інфопростір», ні громадський інформаційно-виставковий центр «Mediaprostir» для власного піару. І я маю уявлення чому Борис Філатов почав власні космічні марення про «викрадення мародерами під червоно-чорним прапором». Справа у тому, що Борис Філатов уже давно перетворився на мера інформаційних операцій. Реально Дніпро керується Геннадієм Корбаном із «Амстердаму», а Філатов через фейсбук вдає менеджера-господарника.

Спочатку він припиняє фінансування музичних шкіл, а коли Дніпро накриває хвиля протестів, він скасовує рішення та переводить стрілки на керівника Гуманітарного департаменту. Далі Філатов викручується, коли наближені до нього депутати вносять на голосування у міськраду відміну дії «Прозорро», він пише на фейсбуці, що «Прозорро» він не здасть, ще й кепкує із активістів, які протестують проти ймовірного голосування по «Прозорро». На сесії мер ветує нібито непогоджену із ним пропозицію і намагається виглядати д'Артаньяном на фоні "корупціонерів та нікчемних галасливих активістів". 

Іншим, популярним методом «праці» Філатова є «кидок» своїх колишніх соратників та створення навколо них негативу. Наприклад, після того, як його заступник Дмитро Погребов продемонстрував неприйняття фактичного «переїзду» міськвиконкому у квартиру Корбана у «Амстердамі», команда мера різко почала приписували Погребову недолуге господарювання у місті. Після звільнення Погребова, проти нього почали лити бруд проплачені ЗМІ. Нібито про відмивання грошей на солдатах АТО через власний волонтерський проект (Погребов керує фондом оздоровлення солдат ЗСУ). Публічно Філатов та його помічники у фейсбуці кепкували із нібито наркотичної залежності колишнього соратника.

Схожу долю повторила інший заступник мера - Світлана Епіфанцева.  Ми пам’ятаємо, як міські активісти надавали розголосу великим проблемам (наприклад, викиди у повітря ахметівської Придніпровської ТЕС), а потім Філатов, перехоплюючи тему, постає перед нами героєм домовленості із Ахметовим, висміюючи беззмістовність праці самих активістів.

А навесні, коли комунальники не встигали вивозити сміття із подвір’їв містян, Філатов, аби відвести критику громадян і прикрити рейдерство сміттєвого ринку, вигадав причетність до сміттєвивізної фірми Андрія Денисенка. Втім, інформаційні спецоперації Філатова не лише дискредитують його опонентів, а й прикривають його з Корбаном трефовий та цілком матеріальний інтерес. Так само, як і з ринком сміття, нещодавно з подачі міського голови пройшла інформаційна атака на Аульську хлоропереливну станцію, - основного постачальника засобів водоочистки у нашій області. Усі можливі і неможливі смертні гріхи були приписані Андрію Денисенко. Хоча справжній мотив виверження лайна – це боротьба із основним конкурентом нового лідера на ринку водоочистки – ТОВ «Лаваль», 40% якого належать рідній сестрі Бориса Альбертовича – Ірині Філатовій. Така манера господарювання тандему Корбан-Філатов дуже нагадує стиль харківського дуету «Допи і Гєпи».

Потім Андрію Денисенку та колишнім бійцям «Правого Сектору», з якими я мав честь працювати у 2014-му році, приписали «рейдерське захоплення фірми «Крок». Як так вийшло, що одна із найголовніших ферм тітушні в Дніпрі, після того, як їй всипали по перше число, після чотирьох років згадала про «рейдерську атаку»? А справа у тому, що поціновувачі проросійського православного шаріату, нормально собі працюють і виграють тендери у Філатова на суму понад 4 мільйона гривень. І це лише за минулий рік.

Зараз «мародерам під червоно-чорними прапорами» мер всія фейсбуку приписує «крадіжку» ще й Парку Ракет. Нам відомо, що для Філатова космос та ракети – тема ледь чи не особиста, але я і гадки не маю, як про якесь «викрадення» може кричати людина, яка має винятковий досвід відчуження цілої низки будівель та знакових об’єктів у центральній частині міста - Будинку Побуту, готелів «Європейський», «Україна», ТРЦ «Гранд Плаза», ЦУМу, «Дитячого Світу», будинку МінЧормету, концерну «Весна» і багатьох інших. Підкреслю - не купівлі, не оренди, а саме  «̶в̶і̶д̶ж̶и̶м̶у̶»̶  «відчуження».

Борису Альбертовичу, можете це вважати особистим зверненням…Давайте так…Ви подаєте скаргу у відповідні органи на законність знаходження ГО «Інфопростір» у Парку Ракет аби хоч якось відповісти за власні слова. Якщо Ви – не балабол.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...