App Store Google Play

Ми зобов'язані повертатися до витоків, - Антін Мухарський підтримав перейменування області на Січеславську

27.06.2018 14:00
Ми зобов'язані повертатися до витоків, - Антін Мухарський підтримав перейменування області на Січеславську

Українського музиканта, письменника, актора і телеведучого Антіна Мухарського дехто вважає «націонал-фашистом», а він сам називає себе націонал-романтиком і націонал-мрійником. Мріє він про модерну Україну, яка прийде до процвітання своїм власним, ніким не ходженим шляхом. 

Антін Мухарський поспілкувався із журналістом «Дніпрограду» та розповів, чому гаряче підтримує перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, чому важливо повертати історичні назви та навіщо України декомунізація.

Дніпровські активісти ініціюють перейменування Дніпропетровського регіону на Січеславську. Ініціативу підтримали більше 40 громадських організацій області, громадські ради при органах місцевого самоврядування, народні депутати та містяни. Загалом тема розпалила неабиякі обговорення не тільки в регіоні, а й у всій країні. Вже сьогодні зареєстрований відповідний законопроект про зміну назви. Наскільки вам імпонує «Січеславська»?

Я глибоко переконаний, що від імені людини, назви вулиці чи країни залежить їх подальша доля. Як то кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Якщо ми назвемо регіон українською та історично обґрунтованою назвою, то матимемо проукраїнський вектор розвитку нашого майбутнього. Тому я є прихильником того, аби закарбовувати історію в українські топоніми.

Чому Січеславщина? Тому що саме ця територія століттями була форпостом України. Саме на Січеславщина стояли козацькі паланки, існував козацький побутовий устрій, розвивалося українське автентичне військо.

Топоніми відсилають нас до коріння, до закодованих у генах традиціях. Предки, які жили тут, наситили цей край козацьким войовничим духом. І сьогодні він дає нові паростки у вигляді людей, які відшукують і відмулюють в собі забуті традиції, вихолощені та витолочені совком рефлекси, спогади, емоції та любов до рідної землі. Доказом цього є проста статистика - найбільша кількість військових, які пішли захищати кордони України з теперішньої Дніпропетровщини.

Чому, на ваш погляд, зараз це питання на часі?

Тому що лише українська мова, українські назви, український продукт може уберегти нашу державу від політичних маніпуляцій та жорстоких інсинуацій із боку країни-агресора – Росії, яка за будь-якої можливості готова прийти «рятувати» Україну руським міром. 

А якщо дати області нову більш нейтральну назву?

Давайте. Дамо нові назви старим містам. Дамо нові сенси. Підтвердимо міф, який запущений ще Російською Імперією, що Україна немає історії, немає минулого. Вона вигадана, а отже не може бути самостійною.

Ми зобов’язані повертатися до витоків, до наших предків, до нашої української правди, яку в нас намагаються відняти і задушити століттями.

Проте фактом є те, що більшість українців в принципі противники декомунізації, не говорячи вже про українські та історичні назви.

Ми звикли до протидії! Нас будуть називати нацистами, фашистами, націонал-дебілами і так далі. Я вже взагалі до цього давно звик! Це абсолютно природна реакція пострадянської спільноти.

І ми повинні долати опір того населення, яке тримається за комуністичні міфи, при цьому будучи модерними людьми. Зараз ми проживаємо український ренесанс. А подолання брехні у вигляді радянських назв та боротьби, яку ми вимушено ведемо проти радянщини у образі сучасної Росії, є одним з елементів цього відродження.

«Совок» – це дуже складна історична та ментальна парадигма, яка хижо і підступно виводить раба, людину, яка не відповідає ні за що, на вищий шабель суспільної піраміди. Раб – це людина, яка не має власної волі, власного плану життя, сценарію, яка не може собі дати ради. Повинен хтось прийти і дати їй ради. І ось риторика «совка» – це диявольська маніпуляція зі свідомістю.  

І українці це починають розуміти і відходити від цього. І закарбовуючи у пам'яті минуле, ми творимо українське майбутнє. А наші діти нам подякують, що відстояли правду.

 Тож перейменування області на Січеславську - правильна ідея. Я її підтримую і бажаю всім тим, хто хоче збудувати нову модерну Україну приєднатися та підтримати цю ініціативу.

Нагадаємо, відомий український етно-хаос-колектив "ДахаБраха" підтримали перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...