App Store Google Play

Денисенко вніс законопроект, яким спрощується процедура реформування державних та комунальних ЗМІ

27.06.2018 17:00
Денисенко вніс законопроект, яким спрощується процедура реформування державних та комунальних ЗМІ

Народний депутат Андрій Денисенко вніс законопроект, покликаний спростити процедуру реформування державної та комунальної преси. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Національну Асоціацію Українських Медіа (НАУМ).

Законопроект № 8441-1 "Про внесення змін до Закону "Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ" внесено на розгляд парламенту (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64259 ). НАУМ сподівається, що його розглянуть якнайшвидше, адже зміни, запропоновані фахівцями Асоціації, які підтримав нардеп, треба впроваджувати негайно.

"Закон про реформування державних і комунальних ЗМІ спочатку 12 років обговорювали, потім прийняли у грудні 2015 року, причому одразу за основу і в цілому... Однак нам вдалося "олюднити" практику застосування закону і більше половини редакцій місцевих ЗМІ (редакцій – юр.осіб) змогли завершити реформування і перетворилися на приватні підприємства. Але... перереєстрація газет виявилася для більшості реформованих редакцій неможливою, адже місцеві очільники, з почуття помсти, відмовляються укладати угоди, без яких управління юстиції відмовляються перереєстровувати друковані ЗМІ. Але... приміщення редакцій, які не можуть бути перепрофільовані відповідно до закону і в них можуть розміщуватися тільки редакції, для багатьох місцевих владоможців є прекрасним об'єктом для "віджиму" чи то приватизації. Але... і таких "але" назбиралося не трохи і це потребує змін до закону. Змін якомога швидших, адже лишилося півроку часу для реформування», - коментує важливість законопроекту голова правління НАУМ Тетяна Котюжинська.

Запропоновані зміни до закону базуються на досвіді більше 200 редакцій, а також на судових процесах, в яких фахівці НАУМ підтримували редакції і готували аргументи на користь спрощенного процессу реформування. І законопроект дійсно невідкладний, адже вже з серпня Міноборони допустить нецільове використання бюджетних коштів, якщо продовжить випускати газету "Народна армія", зауважує пані Тетяна.

Законодавчі пропозиції Андрія Денисенка дозволять Міністерству оборони видавати друковані ЗМІ, причому до редколегії цих газет входитимуть прес-офіцери війскових частин та журналісти, які постійно пишуть на військову тематику. Діючим же Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» передбачено фактичне припинення їх виходу через три місяці після завершення АТО.

Також серед необхідних і термінових змін — право редакції під час перереєстрації змінити мову видання на державну. За діючим законом редакції, які хотіли би змінити мову видання, не мають можливості це зробити.

Законопроект № 8441-1 має розглядатися Верховною Радою як невідкладний також з огляду на закінчення реформування до 1 січня 2019 року, впевнені в Асоціації. На сьогодні більше половини редакцій газет, засновниками яких є органи влади і місцевого самоврядування, не можуть провести їх перереєстрацію через надто ускладнену процедуру реформування, передбачену діючим законом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...