App Store Google Play

Права вразливих груп: у Дніпрі провели дискусію щодо дискримінації хворих громадян

26.06.2018 09:20
Права вразливих груп: у Дніпрі провели дискусію щодо дискримінації хворих громадян

Вчора, 26 червня, у Дніпрі відбулася дискусія між представниками різноманітних об'єднань та організацій, під час якої обговорили питання дискримінації хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз та інші захворювання в Україні. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на громадську організацію "Форпост".

У дискусії взяли участь не тільки фахівці з ГО "Форпост", а і предсавники ПГ "СІЧ",  юристи, громадські діячі, поліцейські, представники омбудсмен та церковники.

Як зазначають у громадській організації, за три з половиною роки роботи співробітники "Форпосту" не раз зіштовхувалися із ситуаціями, коли нашим клієнтам не надавали інформацію та відмовляли у допомозі лише на підставі їхнього статусу. У суспільстві, де тема ВІЛ/СНІДУ часто табуюється, де досі живуть міфи та стереотипи радянських часів, на нашу думку, вкрай важливо говорити про ці проблеми публічно та говорити правильно. 

Учасники дискусії дійшли до висновку, що важлива місія лягає саме на батьків, які мають першими говорити на відверті теми зі своїми дітьми. Також потрібно реформувати систему освіти, яка досі працює за шаблонами 20-30–річної давності, в школах не готові говорити на тему сексуального просвітництва, ВІЛ/СНІДУ, одностатевих стосунків – коректно. Можливо, це і стало однією з причин, чому сьогодні дискримінація цієї категорії людей в Україні набула загрозливих маштабів. 

"Наше суспільство зациклене на пошуку швидких рецептів та легких шляхів. І коли раптом якась певна група людей намагається прорватися до певного суспільного блага, ми відчуваємо роздратування та злість. Нам здається, що у нас заберуть благо, яке апріорі ми вважаємо своїм. Насправді, щось може змінитися лише тоді, коли ми почнемо намагатися співіснувати у світі, де існують різні точки зору. І саме громадськість має організувати цей процес", - зазначила керівник "Форпосту" Олена Подолян.

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі провели черговий тренінг для журналістів, на якому вчили як правильно подавати трагічні новини, не травмуючи психіку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...