App Store Google Play

На Січеславщині виготовляють найдорожчу в світі ікру

26.06.2018 12:00
На Січеславщині виготовляють найдорожчу в світі ікру

Найдорожчу в світі ікру виготовляють в Січеславській області. Але дають її не риби, а равлики. Щоб вони відкладали якомога більше делікатесного продукту - для них створюють спеціальні умови. Про це інформує Дніпроград з посиланням на сайт «34 каналу».

Як зазначається, душ двічі на день і щоденне харчування – саме так на спеціальній фермі доглядають за равликами, які відкладають цінну ікру. Для них створюють середземноморський клімат, для якого характерна висока температура і вологість. Поруч з равликову будиночком - торф. Його молюски використовують як гнізда.

За один раз равлики відкладають до ста ікринок - це близько чотирьох грамів. Більшу частину ікри відправляють на розведення, адже дорослі равлики живуть недовго. Решта ікринок ретельно промивають, бо це майбутній делікатес.

Ікра равликів, яка вже пройшла процес приготування та засолення має рожевий колір. Саме її найбільше цінують європейські ресторатори. Тому готові віддавати чималі гроші - до 300 євро за 100 грамів. В Україні таку ікру продають удвічі дешевше.

"Ікра дуже багата наявністю равликового білка, який називається муцин, а також багата колагеном, який дуже корисний для шкіри і для живлення клітин", - говорить співвласниця равликової ферми Марія Недвига.

Дієтолог Вікторія Калашникова запевняє, що будь-яка ікра дуже корисна. Тому що містить всі можливі вітаміни і мінерали, а ікра равликів - не виняток.

Втім, в Україні цей напрямок тільки починає зароджуватися, говорить експерт аграрних ринків Петро Лаха.

"В Україні не існує культури споживання равликів взагалі, а ікри - тим більше. Але можна говорити, що останні кілька років цей тренд посилився. І українці дізналися, що такий продукт існує", - говорить він.

Готових равликів вже можна придбати в супермаркетах. Незабаром на прилавках може з'явитися і їх ікра.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі заявило про запуск онлайн-ресурсу для відстежування динаміки цін. На порталі можна відстежувати вартість будь-якої страви, ввівши інгредієнти та їхню вагу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...