App Store Google Play

Літня школа хірургів: у Дніпрі стартував 12-денний курс для молодих фахівців з усієї України

26.06.2018 21:30
Літня школа хірургів: у Дніпрі стартував 12-денний курс для молодих фахівців з усієї України

Без вихідних, в режимі нон-стоп, їх навчатимуть лікарі з Німеччини. Також серед лекторів — українські хірурги, які вчилися в Іспанії, Франції та Угорщині. Про це йдеться в сюжеті 9 каналу, передає Дніпроград.

«За цими дверима, в центрі інноваційної хірургії лікарні Мечникова, стартує школа для молодих хірургів. Триватиме вона 12 днів — до 6 липня. І перший тренінг розпочинається просто зараз — ходімо підглянемо!», - розповіла Юлія Бублик, журналістка.

Дніпро проводить такий захід уже вп’яте, і другий раз — в лікарні імені Мечникова.

«У минулому році у нас був дуже обмежений набір - ми змогли взяти тільки 5 хлопців: у нас не було інструментів. Але тепер нам прислали інструменти - ми можемо розширитися», - зазначила координаторка літньої школи, представниця Європейської асоціації абдомінальних хірургів Оксана Попова.

Охочих взяти участь у літній школі було близько сотні. З них відібрали тридцятку найбільш вмотивованих.

Оксана Попова, координаторка літньої школи, представниця Європейської асоціації абдомінальних хірургів наголошує: «Це і студенти, і лікарі, і інтерни зі всіх куточків України».

Машкур Іса — нігерієць, наразі інтерн у Чернівцях. Участь у подібних школах бере не вперше — за обміном навчався в Іспанії та Італії. Тоді йому випала можливість асистувати хірургу під час 16-годинної операції. У дніпровській літній школі Машкур сподівається здобути практичні навички новітніх методів хірургії.

«Протокол “і-фаст” є дійсно новим методом ультразвукової ехографії, який ми збираємось вивчити. Практична база найбільш важлива, тому що будь-хто може прочитати теорію в книжках чи в Інтернеті. А практика — це те, що насправді робить тебе хірургом», - розповів Машкур Абдулхамід Іса, інтерн з Нігерії, навчається в м.Чернівці.

"Ми програму бачили вже. У нас є 6 станцій на кожен день протягом 12 днів. Це і практика, це і теорія, це і мануальні навички, це ще і наукова робота. Тобто ми будемо вчитися ще і писати статті", - зазначила Анна Смєшко, учасниця школи, майбутня хірургиня Дніпра.

Основний акцент школи — на лапароскопії.

«Світова хірургія йде по шляху зменшення болю, зменшення наркозу, зменшення розрізів і максимально швидких термінів одужання і виписок»,- наголосив Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова.

Наприкінці курса визначать переможця. У вересні він зможе пройти кількаденне навчання у Литві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...