App Store Google Play

З початку року поліціянти склали вже понад 4 тисячі протоколів за вчинення домашнього насильства

22.06.2018 21:30
З початку року поліціянти склали вже понад 4 тисячі протоколів за вчинення домашнього насильства

В Україні - епідемія гендерного насилля. Більше одного мільйона жінок і дівчат піддаються фізичним знущанням щороку. Щорічно близько 600 жінок-жертв агресорів вмирають від нанесених поранень і травм.

Сьогодні, 22 червня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор"  представники правоохоронних органів та активісти повідомили статистику гендерного насилля у Дніпрі, передає Дніпроград. 

Протягом 2018 року правоохоронці Дніпропетровщини склали 4 150 протоколів за вчинення домашнього насильства як адміністративного правопорушення. 

"Ми можемо назвати найкращий показник в Україні у випадку закінчення досудового розслідування тих злочинів, які були вчинені в домашньому середовищі. За п'ять місяців ми передали до суду 73 справи. Найчастіше справи стосуються вбивства або нанесення тяжких тілесних ушкоджень", - розповіла начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова.

Поліціянт наголосила, що наразі правоохоронні органи ставлять великий акцент на запобігання подібним випадкам. Зокрема, по області проводиться інформаційна кампанія щодо актуальної проблеми гендерного насилля спрямована на молодь.

"Ми заснували спеціальну програму "Стосунки без насильства", в рамках якої разом із поліціянтами спілкуємося із школярами, розповідаємо про сімейні цінності та розповідаємо наслідки тих чи інших правопорушень. Практика доводить, що профілактичні заходи дають свій результат", - розповіла керівник напрямку протидії домашньому і гендерно-обумовленому насильству БО «Мережа р Дніпро».

Окрему увагу активісти звертають на підлітків групи ризику - сироти, випускники інтернатних закладів, підлітки в складних життєвих обставинах та підлітки, які мають умовний термін засудження. 

"Для них ми організовуємо спеціальний літній табір, де підіймаємо важливі суспільні теми. Підлітковий вік - той вік, коли людині ще можна пояснити ті чи інші теми, соціалізувати та виховати свідому особу", - розповів голова Міжнародного фонду "Максимум" Максим Нудьга. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...