App Store Google Play

Врятувати річку Дніпро: на Січеславщині відбудеться перший Міжнародний екологічний водний форум "Борисфен-2018"

22.06.2018 09:00
Врятувати річку Дніпро: на Січеславщині відбудеться перший Міжнародний екологічний водний форум "Борисфен-2018"

Протягом шостого-сьомого липня на Січеславщині відбудеться форум, присвячений Міжнародному дню річки Дніпро - "Борисфен-2018". Подробиці та деталі заходу розповів заступник голови Дніпропетровської обласної ради, начальник управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Валерій Безус під час прес-конференції в ІА "Інформатор", передає Дніпроград.

Найбільша річка країни може перетворитися на суцільне болото. Гордість і символ України Дніпро цвіте, міліє, заростає та гниє. Екологи всієї країни давно попереджають, що ріка втрачає здатність самоочищуватися і це може мати незворотні наслідки.

"Питання збереження річки Дніпро - актуальна проблема з реальною негативною перспективою в найближчі роки. Незважаючи на те, що на поверхні ми бачимо достатнє забезпечення водного ресурсу, вже давно професійні екологи б'ють на сполох. Річка Дніпро з екологічної точки зору - хвора. Щороку продовжують вмирати притоки Дніпра, іде замулювання водойми. Вже зараз воду з річки не можна використовувати для господарчих потреб", - розповів Валерій Безус.

З огляду на критичний стан однієї з найбільших водних артерій України, на Січеславщині ініціюють проведення Першого міжнародного водного форуму, учасники якого зможуть дізнатися про екологічний стан річки та способи його поліпшення. В рамках форуму буде обговорено актуальні питання щодо збереження водних джерел, проблематику водопровідно-каналізаційного господарства, питання залучення інвестицій у галузь ВКГ, шляхи реалізації проектів з енергоефективності та енергозбереження, альтернативної енергетики у водопровідно-каналізаційному господарстві.

"Як фахівці в галузі житлово-комунального господарства ми стикаємося з тим, що водоканалам, які працюють із поверхневими джерелами питної води, все складніше очищувати воду, що надходить до підприємств. З кожним роком нормативи і обсяги реагентів, які необхідні для знезараження та очищення воду з джерела, зростає. Тому виникла ідея проведення форуму "Борисфен-2018" для того, аби об'єднати усіх, хто зацікавлений та професійно долучений до цього питання"- повідомив Безус.

Програма форуму передбачає відповідні панелі з водопостачання та водовідведення, екологічної ситуації, а також залучення альтернативних джерел енергії. Крім того, в рамках форуму «Борисфен-2018» пройде спеціалізована виставка сучасних технологій. 

"В рамках форуму відбудуться панельні дискусії, які дозволить акцентувати увагу на проблемах галузі, стан екології, необхідність впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій. У фрумі візьмуть участь народні депутати України і депутати Дніпропетровської обласної ради, представники центральних і регіональних органів державної влади та місцевого самоврядування, науково-дослідних установ, міжнародних інвестиційних організацій, вітчизняні та міжнародні експерти в області водопровідно-каналізаційного господарства. Загалом на форум вже зареєструвалися понад 150 учасників", - розповів Валерій Безус.

Нагадаємо, на Європейській площі у Дніпрі відбувся флешмоб, мета якого - нагадати українцям про критичну ситуацію з річковим фондом в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...