App Store Google Play

На Січеславщині об’єднують зусилля для боротьби з ВІЛ та СНІД

20.06.2018 11:00
На Січеславщині об’єднують зусилля для боротьби з ВІЛ та СНІД

Дніпропетровщина займає одне з перших місць за кількістю ВІЛ-інфікованих та поширенням епідемії ВІЛ серед усіх регіонів України. Влада, медичні заклади та неурядові організації створили партнерство для боротьби з ВІЛ – HealthLink. Про це вчора, 19 червня, розповіли представники партнерства, передає Дніпроград.

«Відповідно до даних Дніпровського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, на Д-обліку перебуває 26 тисяч осіб, а оціночна кількість ВІЛ-інфікованих в області 38 тисяч осіб. Тобто кожна третя ВІЛ-інфікована людина не знає, що вона хвора на ВІЛ. Саме в цьому полягає актуальність даного проекту. Співпраця закладів та установ охорони здоров’я з організаціями громадянського суспільства спрямована на успішне здійснення заходів щодо подолання епідемії ВІЛ-СНІД», - розповіла головний лікар Дніпропетровського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ірина Чухалова.

Стратегія UNAIDS (Об’єднана програма ООН по ВІЛ-СНІДу) передбачає реалізацію усього циклу заходів від виявлення до успішного лікування хворих на ВІЛ-СНІД. Вона має назву «90-90-90». Згідно цієї стратегії, 90% хворих на ВІЛ обізнані про свій статус, 90% ВІЛ-інфікованих отримують лікування, та для 90% тих, хто отримує лікування, воно діє ефективно. Проект HealthLink спрямовано на досягнення першого показника стратегії – 90% ВІЛ-інфікованих знають про свій статус. Програма стартувала у 2018-му році і буде тривати п’ять років у 12 районах України. Зокрема, HealthLink діє на Дніпропетровщині.

За словами голови правління БО «БТ «Мережа м. Дніпро» Олександра Колісника, головною метою проекту є покращення доступу людей, які живуть з ВІЛ, та представників ключових груп ризику щодо інфікування ВІЛ до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ, наблизити допомогу до пацієнта:

«HealthLink – це той проект, який прискорює подолання ВІЛ в Україні. У межах проекту не тільки розширення доступу до тестування, а й соціально-психологічний супровід пацієнтів, в яких було виявлено ВІЛ, психологічну та емоційну підтримку ВІЛ-позитивних, реагування на випадки дискримінації та стигматизації, захист прав людей, що живуть з ВІЛ».

В рамках проекту зроблена ставка на навчання медичних працівників. 360 лікарів пройдуть навчання на тренінгах зі зменшення стигмі і дискримінації до представників груп ризику, 90 медичних працівників пілотних закладів пройдуть навчання по тестуванню швидкими тестами.

Також у рамках проекту, як зазначила спеціаліст з розвитку потенціалу Альянсу громадського здоров’я Вікторія Мартиросова, протестують 12500 осіб швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію, які отримані в якості благодійної допомоги. Заплановано довести лікування АРТ-терапією 1355 пацієнтів.

Раніше повідомлялося, що за показниками захворюваності на ВІЛ/СНІД Дніпропетровщина продовжує посідати одне з чільних місць серед регіонів України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...