App Store Google Play

Філатов вигадує власні закони для доступу журналістів до міськради

20.06.2018 14:40
Філатов вигадує власні закони для доступу журналістів до міськради

Міський голова Дніпра Борис Філатов на брифінгу після чергової сесії міської ради заявив, що для доступу журналістів до будівлі міської ради для відвідування заходів, що в ній проводяться, вони повинні мати редакційне завдання. Без нього журналістам у доступі буде відмовлено.

Нагадаємо, учора співробітники «Муніципальної Варти», посилаючись на вказівку згори, не пустили на засідання комітету з освіти журналіста, голову «Батьківської ради мистецьких шкіл Дніпра» Сергія Чернявського, який надав відповідне посвідчення – членський квиток Спілки журналістів України.

Цей випадок викликав обурення у городничого. Сергія Чернявського, якого він напередодні привселюдно обіцяв не пропускати до міської ради, він назвав «провокатором» і наголосив, що доступ журналістів до міської ради має здійснюватись з дотриманням вимог закону.

«Заслужений журналіст» та «заслужений юрист» Борис Філатов, як виявилось, не знає основних норм законодавства щодо здійснення журналістської діяльності.

Так, згідно зі ст.25 закону «Про інформацію» журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, а також відкриті заходи, які ними проводяться.

Підтверджуючим документом при цьому може бути редакційне посвідчення чи інший документ, виданий журналісту редакцією засобу масової інформації. Крім того, професійна належність журналіста може підтверджуватися документом, виданим професійним об’єднанням журналістів (Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Національна медіа-профспілка України (НМПУ).

Редакційне завдання, на якому наполягає мер, бажаючи обмежити доступ до міськради незручних для нього представників ЗМІ, не є документом, що підтверджує статус журналіста.

Дніпроград нагадує міському голові Дніпра Борису Філатову про те, що умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України.

Так, переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на термін до трьох років.

Таким чином, Борис Альбертович власноруч може позбавити себе можливості вдруге балотуватись на посаду міського голови.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...