App Store Google Play

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

18.06.2018 16:40
У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав і свобод переселенців

У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав постраждалих від конфлікту на Донбасі та Криму. За «круглим столом» зібралися понад півсотні однодумців, серед яких – представники міжнародних організацій,  правозахисники, громадські активісти, науковці. Усі напрацьовані практичні рекомендації мають стати підґрунтям для змін в українському законодавстві. 

«За чотири роки війни на Донбасі Дніпропетровщина прийняла майже 75 тисяч переселенців. Як надавати допомогу – вчилися «з нуля». Вирішуємо проблеми переселенців спільно з волонтерами, громадськістю. Важливим є для нас і міжнародний досвід. Закордонні експерти якнайкраще знають, як вдосконалити законодавство із захисту прав і свобод переселенців», – підкреслив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко. 

Серед надійних партнерів, які допомагають переселенцям вирішувати нагальні потреби й адаптуватися но новому місці, – Німеччина.

«Ми вже не перший рік всебічно підтримуємо постраждалих від конфлікту на Сході України. Зокрема, на проекти 2018-2019 років уряд Німеччини виділив 2,5 млн євро. Німеччина й надалі підтримуватиме українців», – наголосив генеральний консул Німеччини у Дніпрі Вольфган Мессінгер. 

Учасники «круглого столу» обговорили актуальні для переселенців питання. У колі тем – удосконалення українського законодавства та його відповідність міжнародним стандартам, правова допомога, найкращі європейські практики. «Чимало країн стикнулися з конфліктом після Другої світової. Зокрема, конфлікт на Балканах завершився у 96-му році, проте проблеми біженців вирішуються до сих пір. Європейський суд з прав людини й понині розглядає справи, які стосуються компенсації за втрачену власність, відновлення майна. Головне, щоб Україна так само знаходила в собі сили для пошуку юридичних рішень. Європа готова ділитися досвідом», – зауважила керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова. 

Усі напрацьовані ініціативи учасники «круглого столу» передадуть до Кабміну та Верховної Ради.

Організатори – ДніпроОДА, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Національна академія правових наук України, Благодійний фонд «Карітас Донецьк».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...