App Store Google Play

У Дніпрі правозахисники перевіряють якість надання соціальних та адмінпослуг: перші висновки невтішні

18.06.2018 20:00
У Дніпрі правозахисники перевіряють якість надання соціальних та адмінпослуг: перші висновки невтішні

Величезні черги, грубість та неуважність працівників, відсутність інформаційних стендів та бланків для заповнeння, зачинені вбиральні. У Дніпрі правозахисники громадської організації «Правозахисна група «СІЧ» перевіряють якість надання соціальних та адмінпослуг органами місцевої влади. Про перші результати перевірок сьогодні, 18 червня, розповіли ініціатори проекту, передає Дніпроград. 

Аналітик проекту Наталя Кожина наголосила, що саме від роботи  органів місцевого самоврядування залежить якість надання соціальних та адмінпослуг населенню. 

"У фокусі - Центри надання адмінпослуг та вісім районних рад. Аби їхня робота стала більш прозорою та ефективною, ми розробили методику, за якою перевіряємо якість роботи чиновників. Серед критеріїв оцiнки: ефективність, зокрема чи вдається на практиці мешканцям міста отримати якісну послугу у термін, передбачений законодавством. Доступність - мова йде про зручність отримання послуги. А також відповідність держаслужбовця роботі, яку він виконує, зокрема компетентність, коректність, уважність до відвідувачів. Моніторинг проводили відкрито та за допомогою "таємних клієнтів", - розповіла Наталя Кожина.

За словами монітора проекту Віталії Серебрянської, висновки перевірки не досить втішні. Часто люди скаржаться на грубість та неуважність з боку працівників, чeрeз великі черги та емоційну напругу, іноді навіть трапляються бійки. 

"Під час моніторингу ми виявляли як недоліки так і плюси в роботі місцевих районних рад та адміністративних центрів. Перше, на що хотілося звернути увагу - це черги. Відвідувачі вимушeні приходити о 7-й ранку, за годину до початку роботи служби. І це ще не означає, що громадянин зможе отримати потрібну довідку. Подеколм система електронної черги не працює, а працівники не поспішають звертати увагу на проблеми людей. Також часто не вистачає фахівців, зокрема в одній з райрад працює всього три адміністратори. У деяких місцях відсутні інформаційні стенди та бланки для заповнeння. Часто для людeй з інвалідінстю відсутні комфортні умови отримання послуг: в кабінeтах тісно, у будівлі відсутні пандуси, туалети нe пристосовані", - розповіла Віталія Серебрянська. 

Окремої уваги варта ситуація, коли у Самарській районній раді туалет для людей з інвалідністю завжди зачинений, адже по факту працівники перетворили його на службову вбиральню. 

"Додати до цього величезні черги, грубість працівників, відсутність пандусів та умов для людей з інвалідністю. Навіть здоровим іноді важко вистояти чергу та отримати необхідну послугу", - дивується Віталія Серебрянська. 

А в одному з Департаментів надання адмінпослуг під час моніторингу якості адміністративних та соціальних послуг фахівця соціального дослідження взагалі грубо виштовхали за двері та заборонили проводити фотозйомку.

Юрист "Правозахисної групи "СІЧ" Марина Киптила наголосила, що виконавчі органи зобов'язані надавати якісні адмінпослуги та вільний доступ до інформації.

"За Законом України на суб'єктів надання адмінпослуг покладені обов'язки, які передбачають надання якісних послуг. Зокрема це облаштування у місцях прийому інформаційних стендів із зразками необхідних документів, створення та функціонування вебсайтів, на яких розміщена інформація про порядок надання відповідних послуг. Також це інформація про режим доступу до приміщення, здійснення прийому посадових осіб відповідно до графіку, обсяг надання адмінпослуг, порядок отримання відповідних послуг та інше. Окрім того, Європейська Конвенція з прав людини і Конституція України передбачають право кожної особи на вільне одержання інформації. А незаконне віднесення інформації до закритої або з обмеженим доступом є прямим порушенням ЗУ "Про доступ до публічної інфмормації", - повідомила Марина Киптила.

Проте правозахисники зазначають, що під час моніторингу активісти фіксують не лише негативні сторони роботи ЦНАПів та районних рад, а й позитивні.

«В наших ЦНАПах надається 211 різних адміністративних послуг. Це досить великий показник навіть для України. Є електронна черга, наповнений сайт, однак є й чимало недоліків. Можливо, це пов’язано з нестачею фінансування», - зазначила аналітик проекту Наталя Кожина.

Моніторинг триватиме протягом усього літа, після чого правозахисники складуть звіт з власними рекомендаціями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...