App Store Google Play

У Дніпрі презентували книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

15.06.2018 18:30
У Дніпрі презентували книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

У Дніпрі презентували книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». За словами авторів, це перша спроба задокументувати свідчення учасників однієї з найтрагічніших операцій початку російсько-української війни. Видання задумувалося як роман – вийшла хроніка. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

 «Книга присвячена не тільки одному з найсумніших днів в історії оборони Донбасу – загибелі екіпажу ІЛ-76. Вона загалом про захист Луганського аеропорту. Там точилися не менш трагічні події, ніж на Донецькому летовищі. Проте ця сторінка новітньої історії України й досі лишається маловідомою для більшості українців. Упевнена, хроніка заповнить цю прогалину. Команда авторів  зібрала великий архів. Це фактично перша спроба задокументувати ті події», – зауважила начальник управління з питань учасників АТО ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Хроніка охоплює 2013-2014 роки. Описує події, які передували окупації Луганська, а також захист аеропорту та прилеглих населених пунктів. Копітка робота над виданням тривала майже півтора року, розказав один з авторів, волонтер Сергій Глотов.

«Ідею виношували довго і десь у 2016 році наважилися взяти до роботи. Їздили Україною, записуючи історії всіх, хто знав про оборону Луганського летовища не з чуток. Вийшло більше 5 тисяч сторінок спогадів. Чесно кажучи, не очікували, що відгукнеться так багато людей», – розказав Сергій Глотов.

Книга – то особисті спомини більше 140 учасників та очевидців. Ділилися ними військові, волонтери, місцеві мешканці, медики. Досі пам'ятає, як разом із побратимами тримав оборону ЛАПу, десантник Андрій Зеленський.

За словами авторів, книга задумувалася як роман. Та коли почали збирати матеріал, зрозуміли, що художній твір не зможе так наскрізно передати всієї глибини. Тому народилася документальна хроніка.

«У книзі мінімальний авторський текст, найбільше цитат безпосередніх учасників, – говорить волонтерка Анастасія Глотова. – Не дивлячись на жанрову своєрідність, хроніка читається легко, хоча чим далі – тим більше емоційне навантаження. Але її варто дочитати до кінця».

Також до видання увійшли унікальні фото й картосхеми, які ілюструють військові операції навколо летовища. Згадали поіменно загиблих і зниклих безвісти захисників. Книга «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» видана цьогоріч у харківському видавництві «Фоліо».

Нагадаємо, що у Дніпрі представили нове видання серії «Пам’ять міста».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...