App Store Google Play

Сільрада без торгів купила патентовану систему екомоніторингу за 3 мільйони

15.06.2018 19:30
Сільрада без торгів купила патентовану систему екомоніторингу за 3 мільйони

Радушненська селищна рада Криворізького району Дніпропетровської області 27 травня уклала угоду з ТОВ «Науково-технічний центр «НІГРІ» про впровадження науково-технічної розробки за 3,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 10 жовтня в смт. Радушне впровадять «Інноваційну автоматизовану систему управління розвитком техногенного регіону». Гарантійний строк становить рік.

За кошторисом, на прибуток піде 450 тис грн., або 15% загальної вартості підряду.

Закупівлю провели без торгів за переговорною процедурою. Причому замовник послався на п.1-2 ст. 35 закону «Про публічні закупівлі», в яких ідеться про закупівлі, пов’язані з захистом прав інтелектуальної власності, та відсутність конкуренції на ринку.

Зазначимо, у квітні 2012 року Червоненська сільрада Криворізького району без торгів замовила НТЦ «НІГРІ» впровадження «Інноваційної автоматизованої систему управління розвитком техногенного регіону» за 7,33 млн грн. Через місяць Мінекономрозвитку побачило порушення у тій закупівлі в одного учасника: відомство не знайшло жодних документів, які би підтверджували відсутність альтернативи цій фірмі.

Міністерство рекомендувало розірвати договір, але сільрада надала відомству папери про те, що НТЦ «НІГРІ» розробило «Інноваційну автоматизовану систему управління розвитком техногенного регіону», якій немає альтернативи і конкуренції. Це технічне рішення мало бути застосоване на території Червоненської сільради, оскільки відповідає програмі з охорони навколишнього середовища на 2011-2014 роки. Програму сільрада прийняла у зв’язку з негативним впливом на даний район таких промислових об’єктів, як ПАТ «Північний ГЗК» і ДП «Східний ГЗК».

За даними «Укрпатенту», заявку на патент на корисну модель «Інноваційна автоматизована система управління розвитком техногенного регіону» у березні 2012 року подав його власник і один з винахідників, директор НТЦ «НІГРІ» Володимир Папуча. Він набув право на цей патент у жовтні 2012 року, тобто вже після укладання договору між Червоненською сільрадою і НТЦ «НІГРІ».

За даними розробників, встановлені датчики, які фіксують різноманітні показники, зможуть негайно повідомляти контролюючі органи про викиди, аварії тощо. Також ця система зможе автоматично прогнозувати потенційну небезпеку і ризики.

Наші Гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...