App Store Google Play

Гострі кишкові захворювання та ботулізм: як дніпрянам уникнути літніх отруєнь

15.06.2018 14:40
Гострі кишкові захворювання та ботулізм: як дніпрянам уникнути літніх отруєнь

Влітку кількість спалахів кишкових захворювань значно збільшується. До того ж, половина випадків інфекцій фіксується саме у дітей. Про статистику випадків та профілактичні міри повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Олексія Губського.

«Гострі кишкові захворювання – це найбільш поширені інфекційні захворювання, особливо в літній період. Згідно зі статистикою, у 2018 році було зареєстровано близько 8 тисяч випадків, у 2017 – майже 10 тисяч випадків», - розповів Олексій Губський.

Спеціаліст пояснює, що 50% гострих кишкових захворювань реєструються серед дітей у дошкільних навчальних закладах та школах. Причини інфекцій – порушення санітарних норм у їдальнях, порушення технології приготування, вживання дітьми протермінованих продуктів тощо.

Щоб запобігти таким захворюванням, фахівці радять не вживати влітку в'ялену рибу власного приготування чи куплену на стихійному ринку, викреслити з раціону салати, заправлені майонезом, кондитерські вироби, особливо з масляними начинками. Небезпечними також можуть бути гриби.

«Небезпечне інфекційне захворювання ботулізм найчастіше виникає влітку. Відповідно до статистики, у 2017 році було зареєстровано 6 випадків без летального завершення, з початку 2018 року у двох осіб виявлено ботулізм. У першому випадку інфекційне захворювання спалахнуло через вживання домашніх консервованих огірків, а в іншому- в’яленої в домашніх умовах риби», - зазначив Олексій Губський.

Раніше повідомлялося, що цьогоріч у Дніпрі був зафіксований перший випадок ботулізму.

Нагадаємо, що нещодавно шестеро дніпрян отруїлися грибами, які днями збирали у Піщанці Дніпропетровської області. Серед постраждалих – двоє дітей.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...