App Store Google Play

Рік безвізу. Що пішло не так?

14.06.2018 10:00
Рік безвізу. Що пішло не так?

Здавалось би, президент має почивати на лаврах. Безвіз, про який тільки можуть мріяти в РФ та Туреччині, став реальністю для українців. І тут що на чашечку кави у Відень, що в Париж на вежу подивитись, що на Октоберфест у Мюнхен.

Проте древній народ вперто не хоче любити свого лідера, і рейтинг останнього стрімко знижається. У чому ж причина?

Їх декілька.

Перша - рівень життя знижується, і президент є уособленням такого зниження. Тому їздять не у Відень чи Мюнхен, а переважно у Жешув та Брно. І не на каву, а працювати на фермах, у кращому випадку складати жалюзі. Відпрацьовувати дні, установлені в паспорті як термін туристичного перебування. Потім назад. І так по колу. Разом із безвізом у населення закарбувався пресловутий: долар по 10. Навіть не по 8, бо то була інша епоха. А саме 10, із передвиборчої обіцянки.

Друге, вартість перельотів. Літати в Європу так і не можна купити за мінімалку, а доводиться платити за олігархічну змову, чиновницьку корупцію та монополію однієї компанії. Те що минулого року Ryanair не впустили спільними зусиллями влади, міністерства, керівництва аеропорту та олігархів - стало перемогою у битві, але програшем у політичній війні.

Народ не полетів за $500, але хоче літати за $25.

Президент забув, що мільйон бюлетенів, це 5% в рейтингу на президентських. Так от, якби із 8 мільйонів паспортів, полетіла половина, а не 500 тисяч, то його рейтинг при загальних рівних, був би вдвічі більшим. Та лояльність до корупції та олігархічних змов дала про себе знати, і рейтинг знижується, як літак на посадці.

Звичайно, це не пройшло безслідно, і на ринок вийшов новий український лоукост, який чомусь аж занадто нагадує компанію когось надто наближеного до влади, або й самої влади. Адже кілька днів тому, перевізник зміг отримати 55 напрямків. В той час як ірландський лоукост, за два роки війни із місцевими корупціонерами та популістами тільки 1. До речі, в української компанії всі рейси - безлімітні.

Таке враження, що хтось накачує для себе компанію як гарний бізнес по закінченню владних повноважень.

Третє, безвіз - це не звитяга президента, а досягнення населення. Це те мінімальне уособлення Європи, за яке населення виходило на Майдан. Тому скільки б хто не вклав у медіа супровід і приклеювання одній людині цього рішення, все рівно населення вважатиме його по праву - своїм.

Безвіз - це не звитяга президента, а досягнення населення

Проте, і зі сторони населення, явна культурна і туристична пасивність. З однієї сторони дається в знаки низька радянська мобільність, коли за життя і за межі області могли не виїжджати, з іншої - якась дивна апатія до нового.

Лише півмільйона візитів - це мізер. У нас близько двох мільйонів студентів, вони хоча б могли показати результат?

Що молодій людині треба для такої подорожі: пара кедів, зубна щітка і нестримне бажання.

Заробити на потяг, автобус чи навіть літак можна, була б така ціль. І пожити в хостелі кілька днів, теж позитивна пригода. Відчувається що є певні перепони, бар'єри та перешкоди. Населення не стало нацією бекпекерів (туристи, які відмовляються від послуг операторів. - Gazeta.ua), такими якими в перші роки були поляки, хорвати, чорногорці, румуни чи словенці. Коли в п'ятницю на роботу всі йшли із рюкзаками, з якими ж у понеділок вранці і повертались. Ось це був безвіз. Коли в п'ятницю країна просто пустувала. Проте за кілька років такого туризму, вони запустили реверсний потік, і європейці полетіли дивитись що ж у них там нового та цікавого. І це був крутий поштовх для місцевого туризму.

Благо не все так погано. В Україні сам по собі запустився мега класний тренд, коли діти возять до Європи своїх батьків: тата, маму, дідуся чи бабусю. Мовляв, завіси немає, давайте. Це важко, ментально, фізично, сентиментально, батьки часто пручаються як можуть, але молодість та бажання йти вперед беруть своє. І це сильно. І це дасть свій результат. Тим хто уже це зробив, я аплодую стоячи, гарна інвестиція в країну.

Адже чим більше ми будемо подорожувати, тим більше ми будемо наближатись до європейців. Будемо більше їх розуміти, а вони нас. Ми будемо відкривати нові культурні та освітні горизонти, знаходити можливості для бізнесу та звичайних людських знайомств.

Туризм та часті візити до ЄС змінять свідомість українців більше, ніж будь-який з олігархічних медіа. І результат ми побачимо уже на виборах. Не цих, так наступних, але точно побачимо.

Безвіз - товар гарний, але він не може лежати на місці, ним треба користуватися. Пам'ятайте про це, особливо ті 7,5 мільйонів українців із біопаспортами.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...