App Store Google Play

Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

08.06.2018 11:00
Іноземці у «закритому» Дніпрі: містянам розповіли історії візитів закордонних гостей

Вчора, 7 червня, під час публічної лекції дніпрянам розповіли, що ж на практиці означав для радянського Дніпропетровська статус «закритого» міста, чи бували в ньому іноземні гості до часу закриття. Умови перебування іноземців у Дніпрі протягом 1945−1989 років висвітлила кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Ольга Каковкіна. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку лектора у Facebook.

Як зазначається, вітчизняні архіви дозволяють ознайомитися з цікавими сторінками історії рідного міста в контексті зовнішньої політики СРСР від повоєнного часу до зміни його статусу в 1989 році.

Доповідь Ольги Каковкіної стосувалась історії закордонних візитів «до закритого» Дніпра в «закритий» радянський час. Крім того, в окремих випадках такий статус ставав умовним для іноземців.

На відкриту лекцію в книгарні "Є" зібралися всі бажаючі в рамках проекту «Історичний факультатив», присвяченого 100-річчю ДНУ.

«Лекція дійсно відкрила деякі секрети "закритого міста". Дякую за цікаві факти та вдало підібрані світлини. Зустрічі у книгарні "Є" стають традицією. Цікаві лекції, невимушена атмосфера. Варто продовжувати»,  - зазначила одна зі слухачок Олександра на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що 17 травня пройшла лекція Валерії Лавренко на тему: “«Свої», «чужі», «інші»: етнічні стереотипи часів Першої світової війни”.

Також 31 травня під час публічної лекції дніпрянам розповіли про знищення психічнохворих у Дніпрі та області в роки нацистської окупації. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...