App Store Google Play

На Дніпропетровщині вже півмісяця масово гинуть бджоли

07.06.2018 18:30
На Дніпропетровщині вже півмісяця масово гинуть бджоли

На Дніпропетровщині вже протягом двох тижнів масово гинуть бджоли. Про це сьогодні, 7 червня, під час прес-конференцїі в ІА "Мост-Дніпро" розповли пасічники області.

Відтак, голова ГО «Криворізька гільдія бджолярів» Павло Герб заявив, що в Криворізькому районі від масової смерті бджіл постраждало близько 500 пасічників.

«Тільки в Криворізькому районі від отруєння бджіл постраждало 9 ОТГ. Також ця біда торкнулася Миколаївської та Кіровоградськлї областей. Наприклад, в селах Волове і Грузьке Криворізького району навіть мухи вимерли. Крім того, вже люди почали скаржитися на проблеми зі здоров'ям. Різко збільшилася кількість викликів швидкої допомоги. Деякі пасічники змогли домогтися, щоб їх бджіл взяли на аналіз в Криворізьку районну ветлабораторію. На всіх територіях, де загинули бджоли знаходяться поля однієї великої агрофірми, яка, на нашу думку, почала обробку полів дуже шкідливим пестицидом», - зазначив Павло Герб.

Голова асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області, депутат Дніпропетровської облради Анатолій Гайворонський зазначив, що масова загибель бджіл на Дніпропетровщині - це реальна екологічна катастрофа.

«До нас по допомогу звернулися представники обласної спілки пасічників із заявою, що в Криворізькому районі сталася масова загибель бджіл. Це реальна екологічна катастрофа. Вимерли не тільки бджоли, але і всі комахи, які запилюють рослини. Є побоювання, що ця історія може позначитися на експорті меду. Крім того, можна сказати, що весь мед, зібраний бджолами після обробки полів, отруєний. Я вважаю, що отруєння бджіл - це ніщо інше як злочин. Той, хто обробляв поля, знав, що використовував, і повинен за це відповідати», - зазначив Гайворонський.

Справу розслідують в місцевій прокуратурі. Там обіцяли сприяти розслідуванню, а також створити спеціальну комісію, до якої увійдуть екологи та інші фахівці.

Теги: бджоли, мед

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...