App Store Google Play

Збільшення бюджетів громад та конгрес старост: у ДніпроОДА пройшов щотижневий звіт

05.06.2018 08:30
Збільшення бюджетів громад та конгрес старост: у ДніпроОДА пройшов щотижневий звіт

Бюджети громад Дніпропетровщини продовжують зростати, в області відкрили одну із найсучасніших шкіл в країні, а Центр місцевого самоврядування святкує першу річницю. Про це під час щотижневого публічного звіту розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман. 

«З початку року до бюджетів громад Дніпропетровщини надійшло майже 740 мільйонів гривень, - розповів Олег Кужман. - Доходи територіальних об’єднань продовжують збільшуватися. Наприклад, більш ніж на чверть зросли бюджети Троїцької, Верхньодніпровської, Миколаївської громад». 

157 мільйонів гривень з державного бюджету отримали громади Дніпропетровщини на проекти розвитку, додав перший заступник голови ДніпроОДА.

«На ці кошти громади планують реалізувати близько 170 проектів – ремонтуватимуть дороги, садочки, школи та амбулаторії», - сказав він. 

У Солоному після реконструкції відкрили опорну школу. За словами Олега Кужмана, у навчальному закладі все нове, окрім стін та юридичної адреси.

«Тепер у школі сучасний дизайн, нові меблі та мультимедійне обладнання. Є й потужна спортивна база - із великим та маленьким футбольними полями, волейбольним і баскетбольним майданчиками, легкоатлетичними доріжками, ворк-аут зоною. А ще – у школі працює перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр для  особливих дітей», - розповів перший заступник очільника області. 

Дніпропетровщина прийняла перший національний конгрес старост об’єднаних територіальних громад.

«Конгрес зібрав понад 200 учасників з різних регіонів України. Протягом двох днів старости ділилися досвідом, презентували кращі практики й обговорювали можливості розвитку та співпраці громад», - повідомив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Цього тижня Центр розвитку місцевого самоврядування відзначає першу річницю. Тут допомагають розвиватися вже існуючим громадам і тим, хто тільки-но збирається об’єднатися.

«Підтримку надають юристи, фахівці з децентралізації, культури, охорони здоров’я. У Центрі можна отримати відповідь на будь-яке питання з об’єднання громад, взяти участь у семінарі чи тренінгу, долучитися до грантової програми», - сказав Олег Кужман.

Центр у Дніпрі створений за програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону за підтримки ДніпроОДА, додав він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...