App Store Google Play

У Дніпрі нагородили переможців обласного конкурсу дитячої анімації в стилі петриківського розпису

05.06.2018 13:00
У Дніпрі нагородили переможців обласного конкурсу дитячої анімації в стилі петриківського розпису

Сьогодні, 5 червня, у Дніпрі підбили підсумки обласного конкурсу дитячої анімації у стилі петриківського розпису "Жива петриківка", передає Дніпроград.

Кафедра управління інформаційно-освітніми проектами КВНЗ «Академія неперервної освіти» провела обласний конкурс дитячої анімації в стилі петриківського розпису «Жива петриківка». Конкурсні роботи подавалися за номінаціями: «Історія петриківського розпису», «Живий орнамент», «Казкова петриківка», «Індустріальна петриківка», «Петриківка XXІІ сторіччя». Участь у конкурсі взяли учні 1-11 класів з усієї області. Хронометраж конкурсної анімаційної роботи – до 2 хвилин. Мова – українська, російська, англійська.

"Із усієї Дніпропетровщині на огляд журі було подано 62 роботи. З них ми обрали 16 найкращих. Цей конкурс ми проводили з метою популяризації унікального українського народного мистецтва – петриківського декоративного живопису. А також упровадження в навчально-виховний процес сучасних інформаційних та педагогічних технологій. Ми дякуємо усім дітям, які підхопили ідею та взяли участь у конкурсі. Дякуємо їх викладачам та керівникам, які підтримали їх та допомогли зробити дійсно якісні роботи", - зазначила член журі Катерина Рижій.

Організатори також зазначають, що відео-роботи школярів могли бути виконані у різній техніці: комп’ютерній, мальованій, прикладній. Головне, вони повинні були відображати розмаїття та красу петриківського орнаменту, традиції та «родзинки», які додають сучасні митці. Петриківка мала «оживати» в анімаційній роботі.

"Для петриківського розпису характерна деяка статичність, урівноваженість всіх елементів, ритмічне повторення. І дуже цікаво спостерігати як учасники конкурсу вдало поєднали цю статичність у анімації. Я вражена тим, наскільки відповідально, оригінально та із зацікавленістю підійшли діти до виконання робіт. Кожна анімація - унікальна та неповторна", - зазначила член журі, митець Світлана Кольсова.

Анімації втілювали як самостійно, так і у співтворчості декількох учасників. Хтось створював малюнки в стилі петриківського розпису для зйомки анімації, інші - знімають, монтують, озвучують мультфільм. Відтак, у номінації "Індустріальна Петриківка" перемогла команда із дніпровської НВК №42.  

"В анімаційні історії у петриківському стилі ми розповіли про велич Дніпропетровщини як космічної столиці та індустріального центру України. Особисто я взяла участь у цьому конкурсі тому що обожнюю українську народну творчість, а ще в мене бабуся проживає у Петриківському районі - колисці петриківки", - розповіла учениця НВК №42 Анастасія Шилкіна.

Кращі конкурсні роботи були відзначені цінними призами та дипломами. Всі дитячі роботи-переможці можна проглянути за посиланням.

}
}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...