App Store Google Play

У Дніпрі нагородили переможців обласного конкурсу дитячої анімації в стилі петриківського розпису

05.06.2018 13:00
У Дніпрі нагородили переможців обласного конкурсу дитячої анімації в стилі петриківського розпису

Сьогодні, 5 червня, у Дніпрі підбили підсумки обласного конкурсу дитячої анімації у стилі петриківського розпису "Жива петриківка", передає Дніпроград.

Кафедра управління інформаційно-освітніми проектами КВНЗ «Академія неперервної освіти» провела обласний конкурс дитячої анімації в стилі петриківського розпису «Жива петриківка». Конкурсні роботи подавалися за номінаціями: «Історія петриківського розпису», «Живий орнамент», «Казкова петриківка», «Індустріальна петриківка», «Петриківка XXІІ сторіччя». Участь у конкурсі взяли учні 1-11 класів з усієї області. Хронометраж конкурсної анімаційної роботи – до 2 хвилин. Мова – українська, російська, англійська.

"Із усієї Дніпропетровщині на огляд журі було подано 62 роботи. З них ми обрали 16 найкращих. Цей конкурс ми проводили з метою популяризації унікального українського народного мистецтва – петриківського декоративного живопису. А також упровадження в навчально-виховний процес сучасних інформаційних та педагогічних технологій. Ми дякуємо усім дітям, які підхопили ідею та взяли участь у конкурсі. Дякуємо їх викладачам та керівникам, які підтримали їх та допомогли зробити дійсно якісні роботи", - зазначила член журі Катерина Рижій.

Організатори також зазначають, що відео-роботи школярів могли бути виконані у різній техніці: комп’ютерній, мальованій, прикладній. Головне, вони повинні були відображати розмаїття та красу петриківського орнаменту, традиції та «родзинки», які додають сучасні митці. Петриківка мала «оживати» в анімаційній роботі.

"Для петриківського розпису характерна деяка статичність, урівноваженість всіх елементів, ритмічне повторення. І дуже цікаво спостерігати як учасники конкурсу вдало поєднали цю статичність у анімації. Я вражена тим, наскільки відповідально, оригінально та із зацікавленістю підійшли діти до виконання робіт. Кожна анімація - унікальна та неповторна", - зазначила член журі, митець Світлана Кольсова.

Анімації втілювали як самостійно, так і у співтворчості декількох учасників. Хтось створював малюнки в стилі петриківського розпису для зйомки анімації, інші - знімають, монтують, озвучують мультфільм. Відтак, у номінації "Індустріальна Петриківка" перемогла команда із дніпровської НВК №42.  

"В анімаційні історії у петриківському стилі ми розповіли про велич Дніпропетровщини як космічної столиці та індустріального центру України. Особисто я взяла участь у цьому конкурсі тому що обожнюю українську народну творчість, а ще в мене бабуся проживає у Петриківському районі - колисці петриківки", - розповіла учениця НВК №42 Анастасія Шилкіна.

Кращі конкурсні роботи були відзначені цінними призами та дипломами. Всі дитячі роботи-переможці можна проглянути за посиланням.

}
}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...