App Store Google Play

Історія злочину: дніпрянам розповіли про знищення психічнохворих під час нацистської окупації

01.06.2018 11:40
Історія злочину: дніпрянам розповіли про знищення психічнохворих під час нацистської окупації

Вчора, 31 травня, під час публічної лекції дніпрянам розповіли про знищення психічнохворих у Дніпрі та області в роки нацистської окупації. Затягнуту історію злочину висвітлив доктор історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ Альберт Венгер. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку лектора у Facebook.

Матеріали, що містять інформацію про знищення психічнохворих Ігренської лікарні нацистськими властями окупованого Дніпра та області довгий час зберігалися в архівах КДБ та СБУ. Вони були засекречені, однак після зняття з них грифу “таємно” історики нарешті дізналися про цю трагедію. Саме ця тема стала предметом дослідження Альберта Венгера.

На публічну лекцію в книгарні "Є" зібралися всі бажаючі в рамках проекту «Історичний факультатив», присвяченого 100-річчю ДНУ.

Метою доповідача полягала у розвінчанні усталених міфів, поповнити знання про трагічний сюжет з історії рідного регіону доби Другої світової війни.

"Дякую за таку цікаву, живу і трохи моторошну лекцію. Це було ніби кіно, яке дивишся на одному подиху", - зазначила відвідувачка, представниця Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Тетяна Котенко на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що 17 травня пройшла лекція Валерії Лавренко на тему: “«Свої», «чужі», «інші»: етнічні стереотипи часів Першої світової війни”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...