Дніпропетровська обласна рада взяла участь у громадському марафоні під назвою «Навіщо нам бути разом?». Тематика публічних дебатів стосувалась актуального питання – реінтеграції Донбасу. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку облради у Facebook.
Як зазначається, експерти, які були запрошені на захід, висловлювали свої пропозиції стосовно ефективнішого процесу «приєднання» Донбасу. Мова йшла не тільки про території, а й про людський фактор і національну єдність.
Проект покликаний знайти способи інтегрування жителів непідконтрольних територій в українське суспільство, а також налагодити комунікацію між різними спільнотами.
«Зараз перед усіма українцями стоїть важливе завдання – шукати спільні риси, те що об’єднає. Адже сьогодні питань, які ділять наше суспільство на частини, на жаль, дуже багато», - зазначив заступник голови обласної ради Олександр Доброгорський.
До того ж, станом на лютий 2018 року на Січеславщині зареєстровано більше 73 тисяч тимчасово переміщених осіб зі Сходу. Починаючи з 2016 року, в Дніпропетровській обласній раді діяли проекти, націлені покращувати інтеграцію та адаптацію ВПО. Це стосується питань соціального житла – реконструкція гуртожитків, а також проблем працевлаштування – навчальні курси, перекваліфікація та інше.
«Допомога ВПО – це один з пріоритетів діяльності обласної ради. В більшості проектів, які працювали задля адаптації переселенців, нам допомагали західні партнери, і за це ми їм дуже вдячні», - прокоментував голова облради Гліб Пригунов.
Нагадаємо, що в обласній раді відбулася презентація проектів локальних ініціатив учасників проекту «Спільними зусиллями ВПО та громади: сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з числа молоді в нові громади».
Автор: Іван МУРАХА